To już kolejna osoba z branży modowej otwarcie mówiąca o swojej chorobie. Tym razem swoją walką o zdrowie podzieliła się Marta Dyks.

Modelka już pod koniec grudnia postanowiła opisać sytuację, w której sama się znalazła, której sama doświadczyła. Jak sama pisze w facebookowym poście, chciała zwrócić uwagę fanów na ich zdrowie i pozornie niepowiązane ze sobą objawy – to właśnie od nich zaczęły się problemy ze zdrowiem Marty.

Ja, dziewczyna hashimoto… – zaczęła swoją wiadomość modelka.

Widać, że nie był to dla niej łatwy wpis. Podkreśla to na samym wstępie. Jednak ważniejsze było dla niej to, by uczulić przede wszystkim swoje fanki na specyficzne objawy, które często są ignorowane i nie łatwe w połączeniu w całość…

Ciągle Ci zimno? Odczuwasz osłabienie, zmęczenie, nic Ci się nie chce, jesteś spowolniona fizycznie, psychicznie. W ciągu dnia jesteś senna. Masz obniżony nastrój, często łapią Cie doły, masz stany depresyjne?Zaburzenie koncentracji, wieczne poddenerwowanie, rozdrażnienie, bezsenność, kłopoty z koncentracją, pamięcią, zmienność nastrojów.
Pojawiają się obrzęki twarzy, powiek, zasinienia pod oczami, wiecznie przesuszona, szara, szorstka skóra, przesuszone i wypadające włosy, rozdwajające się paznokcie, tycie, bądź przybieranie na wadze, trzymanie wody i opuchnięcie ciała, nadmierna potliwość, zaparcia, obfite miesiączki.
– opisuje objawy…

ZOBACZ TEŻ: Oszalejecie na punkcie spódnicy słynnej modelki Marty Dyks

Na pozór to zbiór niepowiązanych ze sobą objawów.
Miałam 99% z nich. Każdy świetnie sobie tłumaczyłam. Zmęczenie i senność…

Modelka uczuliła swoje fanki na bardzo ważna kwestię, związaną z chorobą Hashimoto… Często niektóre z jej objawów mylone są z depresją albo wręcz bagatelizowane. Wie to z własnego doświadczenia – przy czym, jak sama podkreśla, musiała także zmierzyć się z samą depresją, co nie ułatwiło poszukiwania pierwotnej przyczyny jej złego samopoczucia.

Po poszukiwaniach okazało się, że to HASHIMOTO. Wystarczyło badanie krwi z pakietem na hormony tarczycy i przeciwciałami. – dodaje.

Nic dziwnego, że jej post wywołał prawdziwą burzę wśród fanów. Nie zabrakło pod nim komentarzy-deklaracji, który autorki stwierdzały, że muszą wybrać się na badania, rozpoznając u siebie objawy…

Przypomnijmy, że na chorobę Hashimoto cierpi także Gigi Hadid. Modelka zdradziła w jednym z ostatnich wywiadów, że to właśnie stan jej zdrowia odpowiadał za wahania wagi, których doświadczała…

Marta Dyks jednym komentarzem rozpętała burzę! Modelka jest chora

Marta Dyks jednym komentarzem rozpętała burzę! Modelka jest chora

Marta Dyks jednym komentarzem rozpętała burzę! Modelka jest chora

Marta Dyks jednym komentarzem rozpętała burzę! Modelka jest chora