Ostatnio coraz częściej na salonach i szklanym ekranie możemy oglądać Marię Peszek. Wiąże się to z promocją jej płyty Maria Awaria.

Jaki jest styl Marii Peszek? Publiczne występy w pióropuszu i samej bieliźnie, dziwaczne fryzury typu: irokez, czy różki; krzykliwe, tandetne sukienki. No cóż – za bardzo to nie mamy się na czym wzorować.

Jej koleżanka po fachu – Kasia Klich w programie Miasto Kobiet zwróciła uwagę na fakt, że Peszek jako jednej z nielicznych polskich artystek udaje się dotrzeć do publiczności – mimo że jej piosenki nie są grane w radiu. Według Klich, dzieje się tak, ponieważ Maria postanowiła za wszelką cenę zaistnieć. Za cenę robienia z siebie pośmiewiska w Kuby Wojewódzkiego, za cenę występowania w samych majtkach, z irokezem lub pióropuszem na głowie?

Nawet z jej widocznym spadkiem wagi wiążą się kontrowersje – na pytanie, co ją skłoniło do diety, piosenkarka odpowiedziała – Chciałam poczuć się, jak chuda suka.

Czyżby jedynym sposobem na przebicie się z ambitną muzyką na polskiej scenie jest zejście do poziomu Joli Rutowicz? Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Maria Peszek
Maria Peszek na koncercie Eureko Akademia Przyszłości – 25.11.2008

Maria Peszek
Maria Peszek na Pierwszych Urodzinach TVP Kultura 22.04.2006