Masz problem z wykonaniem makijażu oczu? Nie jesteś jedyna. Wiele kobiet rezygnuje z podkreślania oczu, bo zwyczajnie nie potrafi tego zrobić. Kończy się na wytuszowanych rzęsach, czasem kresce na powiece. Tymczasem ta część twarzy sprawia, że wyglądamy zmysłowo, tajemniczo, hipnotyzująco. Oto 23 rady i triki, które ułatwią Wam makijaż:

Jak namalować kreskę eyelinerem?

1. Aby makijaż był czysty i trwały, powieka nie może być tłusta. Przypudruj ją, jeśli nie używasz cieni. W ten sposób eyeliner nie będzie się rozmazywał.

2. Lepszy efekt uzyskasz, gdy będziesz malowała otwarte oko. To trudne, ale pozwala namalować kreskę najlepiej dopasowaną do naszego kształtu oka.

3. Malując zacznij od cieniutkiej kreski jak najbliżej linii rzęs. Później możesz ją pogrubić.

Makijaż oczu - 23 rady i triki

4. Linię wodną podkreśl białą lub cielistą kredką, jeśli chcesz, by oczy wydawały się większe. Górne powieki również możesz tak pomalować (trzeba pomóc sobie i palcem unieść do góry skórę powiek), a dopiero później sięgnąć po czarny eyeliner.

5. Jeśli jesteś absolutnym beztalenciem makijażowym, używaj miękkich kredek, które można rozetrzeć.

6. Z wiekiem eyeliner coraz gorzej prezentuje się na powiece – podkreśla nierówności i zmarszczki. Nie trzeba jednak z niego zrezygnować, wystarczy wybrać jaśniejszy odcień, np. ołowiany, szary lub granatowy.

7. Kolor na dolnej powiece nigdy nie powinien być ciemniejszy niż ten na górnej.

8. Zasada: możesz podkreślić TYLKO górną powiekę, zostawiając dolną nietkniętą. Nie możesz jednak podkreślić tylko dolnej powieki bez malowania górnej.

Makijaż oczu - 23 rady i triki

 

Jak wytuszować rzęsy

9. Nie zaczynaj od podkreślania końcówek rzęs. Zawsze tuszuj od nasady, dopiero później możesz dodatkowo podkreślić końcówki.

10. Posklejane rzęsy? To wychodzi dobrze tylko profesjonalistom. Szukaj mascary, która dobrze rozczesuje. Jeśli nie masz takiej, przeczesz rzęsy czystą szczoteczką starego tuszu do rzęs.

11. Chcesz „otworzyć” oko? Maluj rzęsy szczoteczką trzymaną pionowo.

12. NIGDY nie używaj zalotki na pomalowanych, wyschniętych rzęsach. Mogą się połamać.

13. Dłuższe rzęsy? Lepiej działający tusz? Jeśli chcesz „podrasować” swój makijaż rzęs, zaopatrz się w specjalną bazę, którą nakłada się przed tuszem.
14. Możesz rozgrzać zalotkę przed użyciem używając suszarki do włosów. Uważaj jednak – ma być ciepła, nie gorąca.

Makijaż oczu - 23 rady i triki

 

Jak używać cieni do powiek

15. Buduj kolor stopniowo, powoli. Zacznij od najjaśniejszego odcienia. Zasada jest prosta: im ciemniejszy cień, tym węższy pędzelek. Miej pod ręką również taki, którym rozetrzesz kolor. Nakładaj cienie zawsze bardzo oszczędnie – łatwiej dołożyć, niż zmyć.

16. ZAWSZE dobieraj cienie do karnacji całej skóry twarzy.

17. Nie maluj oczu cieniami w kolorze tęczówki. Nigdy.

Jak dobrać cienie do koloru oczu przeczytasz tutaj

18. W przypadku smoky eye, trzymaj najciemniejsze kolory jak najbliżej linii rzęs.

19. Różne kształty oczu wymagają różnego sposobu użycia cieni. Zasada jest jednak dość prosta: to, co chcesz ukryć lub zmniejszyć, maluj ciemnym, matowym kolorem. W przypadku opadającej powieki zatem ciemny cień będzie nachodził na górny fałd skóry.

20. Makijaż cieniami wymaga odpowiedniego sprzętu (czyt. pędzli). Pacynką dołączoną do cieni nigdy nie uzyskasz pożądanego efektu.

21. Ciemna szminka na ustach? Ogranicz makijaż oczu do jasnych kolorów, inaczej może się to źle skończyć.

22. TRICK: aby rozjaśnić oczy, nałóż odrobinkę jasnego, perłowego cienia na zewnętrzne kąciki.

23. Nie staraj się dopasowywać makijażu oczu do koloru sukienki. To również będzie wyglądać co najmniej pretensjonalnie, jeśli nie tragicznie.

 

Dziś na www.zeberka.pl 23 rady ma temat makijażu oczu! #eyemakeup #eyeliner #eyeshadow #makeup #mascara

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Zeberka (@zeberkapl)