Maciej Zień to jeden z czołowych polskich projektantów mody i wnętrz, ulubieniec gwiazd. Jego marka od lat dostępna jest na polskim rynku, jest ceniona nie tylko u nas w kraju, ale również za granicą. Jakiś czas temu zrobiło się wokół nieco duże zamieszanie związane z zamknięciem marki. Ostatnio powrócił w wielkim stylu, a teraz… Teraz wraca z książką!

ZOBACZ: MACIEJ ZIEŃ POWRACA W WIELKIM STYLU – ZOBACZCIE SUKNIE ŚLUBNE NA 2017 ROK!

Maciej Zień w szczerej rozmowie z Magdą Mazur opowiedział o swoim dzieciństwie, młodości, pierwszej kolekcji oraz krętej, wyboistej drodze do sukcesu. I jego słodko-gorzkim smaku.

„Ta książka to nie spowiedź, bo nie szukam rozgrzeszenia. Nie ma pełnić funkcji terapii, bo to lepiej zostawić fachowcom. Nie jest też katalogiem moich osiągnięć, te każdy może sobie sprawdzić w sieci. Moja opowieść ma pokazać, ile warto zapłacić za spełnianie marzeń. Jak daleko można przesunąć granice dla sukcesu. I kto jest przy nas, kiedy go odnosimy, a kogo brakuje, gdy koniunktura się odwraca.” – Maciej Zień.

Wychował się w Lublinie, na osiedlach Kalinowszczyzna i Ponikwoda. Swoje dzieciństwo wspomina nie tylko poprzez rodzinę i najbliższe mu osoby, ale także poprzez kolory i faktury, które go otaczały na co dzień. Rodzice pragnęli, by został protetykiem, ale on już wtedy wiedział, że los spisał mu zupełnie inny scenariusz. Chciał spełniać swoje marzenia. Miłość do projektowania i szycia odziedziczył w genach. W jego domu szyło i dziergało się dużo – dobrze pamięta stukot babcinej maszyny do szycia marki Łucznik.

„Od najwcześniejszych lat patrzyłem na proces tworzenia ubrań. Siedziałem u stóp prababci, zbierałem skrawki materiałów i szyłem ubranka dla swojego misia. Takiego zwykłego burego misia, każdy miał wtedy taką maskotkę. Ten miś był moją pierwszą modelką. Ścinki, które zostawały Mamie czy babci, skrzętnie zbierałem do jakiegoś woreczka, tworząc zaplecze swoich „kolekcji”. Babcia była przeszczęśliwa oczywiście, bo kiedy była zajęta przy maszynie, ja gdzieś obok coś tam sobie dłubałem igłą i nitką, nie sprawiając nikomu kłopotu. A ja już wtedy chyba chłonąłem historię każdego z tych kawałków materiału, który w rękach kobiet z mojej rodziny zmieniał się w coś, co można było założyć, co zaczynało żyć nowym życiem i stawało się częścią naszej rodzinnej historii.”

„WięZIEŃ sukcesu” to biograficzna powieść o skromnym chłopaku, który marzył o realizowaniu swoich pasji. Książka opatrzona jest licznymi zdjęciami z pokazów kolekcji, szkiców projektów oraz prywatnego, rodzinnego archiwum. Maciej Zień nie boi się trudnych tematów. Opowiada zarówno o swoich sukcesach, jak i porażkach. Sława bowiem bywa kapryśna i podstępna…

ZOBACZ: DLACZEGO MACIEJ ZIEŃ ROZSTAŁ SIĘ Z MĘŻEM ANTONIEM?!

Jesteście ciekawe?

Maciej Zień wydał książkę. Czy

Maciej Zień wydał książkę. Czy

Maciej Zień wydał książkę. Czy

Maciej Zień wydał książkę. Czy