Moda, również ślubna, zmienia się z sezonu na sezon. Ostatnio dziennikarze agencji informacyjnej Newseria Lifestyle mięli okazję podpytać jednego z najlepszych polskich projektantów mody o trendy na nadchodzący rok. Mowa oczywiście o Macieju Zieniu, który jest odpowiedzialny za jedne z piękniejszych sukien ślubnych na polskim rynku.

ZOBACZ: MARZY CI SIĘ SUKNIA ŚLUBNA OD ZIENIA? JEJ CENA MOŻE BYĆ NIŻSZA NIŻ MYŚLISZ!

Co projektant zaproponuje w kolekcji na 2017 rok?

– Głównie stawiam na delikatność, zwiewność, na kobiecość i elegancję. Staram się, żeby moje kreacje były ponadczasowe, dlatego też i fasony, które wybieram, są dosyć klasyczne. Oczywiście przełamane też jakimś moim wyobrażeniem o pannie młodej. Bardzo dużo pracuję w organzie, materiale, który jest bardzo trudny do pracy, a ja już to świetnie opanowałem – mówi agencji Newseria Lifestyle Maciej Zień, projektant mody.

style="overflow:hidden;">Zień podkreśla, że stara się stawiać na klasykę i ponadczasowe kroje, których żadna Panna Młoda nie powstydzi się nawet kilkanaście lat po ślubie.

– Małej czarnej na ślub nie proponuję, ale jak najbardziej pojawiają się również fasony princesek, z tym że są one bardzo delikatne. Pojawiają się suknie, które są bardzo eleganckie, w bardzo prostych fasonach, ale w wyjątkowych tkaninach – podkreśla Maciej Zień.

style="overflow:hidden;">

– Są to kreacje jak zwykle w moim stylu, czyli bardzo klasyczne, wykończone wyjątkowymi materiałami, kryształami, haftowane, zdobione, ale wszystko z umiarem, nie zabraknie kreacji wykonanych w organzie – mówi Maciej Zień.

style="overflow:hidden;">Kolekcja na 2017 rok to nie tylko suknie ślubne, ale również dodatki. Nie może zabraknąć w niej butów, które projektant stworzył przy współpracy z marką Baldowski.

– Starałem się, aby ta kolekcja również była różnorodna, dlatego oprócz białych butów nie zabraknie butów w kolorze beżowym, złotym czy mieszanek złota ze srebrem. Myślę, że to będzie idealne dopełnienie do kreacji i dla mnie jest to super ważne, żeby ta kreacja była idealnie wykończona, czyli zarówno, jeśli chodzi o dodatki, jak i o buty – dodaje Maciej Zień.

style="overflow:hidden;">Zień zdradził również, z jakim nastawieniem najczęściej przychodzą do niego przyszłe Panny Młode…

– Bardzo dużo jest takich panien młodych, które przychodzą z jakąś wymarzoną od dzieciństwa wizją i chcą przymierzyć princeskę, ale niejednokrotnie wychodzą w bardzo klasycznej, prostej sukience, dlatego że po prostu wyglądają lepiej. I ja jestem do tego stworzony, żeby im doradzić. Mam już 20-letnie doświadczenie i myślę, że nikogo jeszcze nie skrzywdziłem – mówi Maciej Zień.

style="overflow:hidden;">ZOBACZ TEŻ: WOW! ELIE SAAB ZAPREZENTOWAŁ MISTRZOWSKĄ KOLEKCJĘ SUKNI ŚLUBNYCH

Czy są tutaj jakieś narzeczone szykujące się do swojego wielkiego dnia?

Maciej Zień przepowiada trendy ślubne na rok 2017 [VIDEO]

Maciej Zień przepowiada trendy ślubne na rok 2017 [VIDEO]

Maciej Zień przepowiada trendy ślubne na rok 2017 [VIDEO]

Maciej Zień przepowiada trendy ślubne na rok 2017 [VIDEO]

Maciej Zień przepowiada trendy ślubne na rok 2017 [VIDEO]