Maciej Zień tak kochany przez polskie celebrytki konsekwentnie poszerza krąg swych wielbicielek. Jego kolekcja została pokazana podczas Paryskiego Tygodnia Mody, w towarzystwie największych światowych domów mody.

Zień, który był gościem poniedziałkowego programu Dzień Dobry TVN powiedział, że na komentarze dotyczące jego projektów trzeba jeszcze poczekać. Przyjdzie na nie pora, gdy będą oceniane pokazy nowych projektantów.

Zień jest jednak już teraz zadowolony z udziału w imprezie. Powiedział, że kolekcja przeszła konsultacje z różnymi stylistami. Spodobało mu się to, że większość z nich oczekiwała od niego szczerości i nawiązania do lokalnego kolorytu. Stąd inspiracja Bałtykiem i słowiańskie aluzje obecne w kolekcji.

Projekty Macieja Zienia docierają do zachodnich klientek najczęściej pocztą pantoflową. Wystarczy, że jakaś Polka pojawi się w projektowanej przez niego sukience na imprezie o międzynarodowym charakterze, a potencjalne klientki już dopytują, kto zaprojektował jej kreację.

Czas chyba wypłynąć na szersze wody. Może imprezy takie, jak ta paryska, pozwolą projektantowi zaistnieć w szerszej świadomości odbiorców i dotrzeć do grona nowych wielbicielek jego pomysłów.