W najnowszej odsłonie kapsułowej kolekcji Re.Design polska marka funduje nam istną podróż w czasie. Inspiracje renesansem, rokoko i art déco mieszają się w niej z tym, co najgorętsze na światowych wybiegach. Nie brakuje też odniesień do sztuki filmowej.

Re.Design na jesień i zimę 2019/2020

Najnowsze Re.Design to melancholijna kolekcja, w której czuć tęsknotę za niedzisiejszym szykiem i słynną włoską sztuką życia. Wyróżniają się w niej bogato zdobione długie i połyskujące suknie. Silnie zarysowanym motywem najnowszej propozycji Reserved są też bufiaste rękawy koszul, swetrów czy sukni, fantazyjne wiązania pod szyją i utrzymane w duchu retro akcesoria.

 

Dominują luźne kroje, łączenia kontrastowych tkanin, jak lekka satyna czy jedwab z cięższymi żakardami i wełną, oraz wyrazista, inspirowana dziełami Caravaggia paleta barw oparta o rubin, złoto, szmaragd i czerń. Śmiało można powiedzieć, że Re.Design na jesień i zimę 2019/2020 to kolekcja z duszą. Zachwycają nie tylko piękne projekty, ale też dopracowane detale i wysokiej jakości tkaniny.

 

Romantyczną i poetycką część kolekcji jej twórcy zestawili jednocześnie ze współczesnymi trendami w modzie – z kurtką z imitującej wewnętrzną warstwę kożucha tkaniny teddy bear i długie sztuczne futro, będące odpowiedzią projektantów na szanujący prawa zwierząt trend fur free.

 

Sesja zdjęciowa w Toskanii

To właśnie tam zabierają nas twórcy kolekcji za sprawą sesji zdjęciowej autorstwa Bartka Wieczorka. Główną rolę odgrywa w niej włoska codzienność. Kolor i radość nadają jej proste przyjemności: kawa, wieczorny spacer czy – nie inaczej – wizyta w kinie. Nie bez powodu twarzą sesji jest Lili Sumner – modelka znana z wybiegów u Saint Laurenta czy Lanvin, która sama próbuje własnych sił w reżyserii i scenopisarstwie.

Kolekcja Re.Design właśnie trafia do wybranych salonów marki i na www.reserved.com.