Polscy projektanci mody lubią od czasu do czasu wykorzystywać w swoich kolekcjach polskie akcenty. Przykład? Najlepszym jest Robert Kupisz i jego koszulki z motywem orła. Dzisiaj mamy dla Was kolejną modową gratkę. Marka Loft37 postanowiła stworzyć kolekcję inspirowaną znanym bohaterem kreskówek, Reksiem. Jesteście ciekawe?

ZOBACZ KONIECZNIE: JAK WYGLĄDAŁYBY KSIĘŻNICZKI DISNEYA ZARAZ PO PRZEBUDZENIU?

Reksio to główny bohater bajki, na której wychowały się całe pokolenia Polaków. Ten uroczy piesek został wykreowany przez Lechosława Marszałka. Teraz pamięć o nim chce przedłużyć marka Loft37. O tym, co zainspirowało ich do stworzenia tej kolekcji zdradziły w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle projektantki marki – Paulina Ada Kalińska i Joanna Trepka.

– Reksio to jest nasza ulubiona bajka rysunkowa. Wpadłyśmy więc na pomysł, żeby pokazać go na naszych torbach i butach – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Paulina Ada Kalińska.

W kolekcji znajdziecie buty i torebki z wizerunkiem Reksia.

– W dzisiejszym świecie, w natłoku plastikowego świata, tych wszystkich wykreowanych nagle postaci Reksio jest postacią, która była, jest i będzie. Jest bardzo prawdziwy i znany, pomimo że w czasach, kiedy powstawał, nie było agencji reklamowych, które mogłyby go wykreować – dodaje Joanna Trepka.

Motywy bajkowe nie od dzisiaj wykorzystywane są przez znane marki. Dziewczyny nie chciały iść w kierunku postaci Disneya, a wykorzystać polski akcent.

– Cały świat szczyci się różnymi kreskówkami, a my możemy się poszczycić, że mamy tak pięknego Reksia – mówi Paulina Ada Kalińska.

W akcji z Reksiem jest zawarty także szczytny cel. Część dochodu ze sprzedaży kolekcji zasili konto Fundacji Reksio.

ZOBACZ: STANIK, KTÓRY WYKRYWA RAKA? TO MOŻLIWE!

– Mamy Reksia w dwóch wersjach – wyciskanego oraz kolorowego, nadrukowanego – mówi Paulina Ada Kalińska.

Sprawdźcie, czy kolekcja przypadnie Wam do gustu?

Loft37 i kolekcja z Reksiem w roli głównej (FOTO)

Loft37 i kolekcja z Reksiem w roli głównej (FOTO)

Loft37 i kolekcja z Reksiem w roli głównej (FOTO)