Szydełkowe ubrania, charakterystyczne grzywki i loki oraz duże kołnierzyki – tak w skrócie można przedstawić powracające trendy z lat 70. Wszystko to okraszone żywą paletą kolorów i kwiecistymi wzorami. Moda z poprzedniej dekady zdecydowanie należy do optymistycznych i poprawiających humor. Nic dziwnego, że powraca właśnie teraz, kiedy nasza sytuacja wcale nie napawa pozytywnymi emocjami. Jak się zainspirować, aby moda z lat 70. była naszą ozdobą, a nie kiczem? Podpowiadamy, na jakie elementy powinnaś zwrócić uwagę!

Grzywka w stylu lat 70. Odświeża fryzurę i dodaje objętości!

Moda z dawnych lat

Przyglądając się kolekcjom na obowiązujący sezon wiosna-lato 2021 nietrudno oprzeć się wrażeniu, że panuje w nich miszmasz z poprzednich lat. To zupełnie jakby otworzyć szafy naszych babć oraz mam. Czasem trudno się w tym wszystkim połapać, dlatego pomożemy Ci odnaleźć w gąszczu trendów kwintesencję lat 70. A zdecydowanie jest się czym zachwycać – zaczynając od fryzur, a kończąc na wystroju wnętrz i dodatkach.

Moda z lat 70. Na platformie

Przyznajmy szczerze – nie ma lat 70. bez platform. To coś, co jest nieodłączonym elementem modnego ubioru w tym stylu. Są niezwykle efektowne, kolorowe lub wykonane z jeansów. Najlepiej, gdyby wyglądem przypominały chodaki.

Moda z lat 70. Zgodnie z naturą

Moda z lat 70. kocha kwiaty. To nierozłączny duet. Najbardziej charakterystyczne kroje, takie jak dzwony czy proste sukienki mini najlepiej wyglądają w towarzystwie kolorowych kwiatów. Lubisz boho? Świetnie się składa! Teraz możesz dać upust swojej miłości do tego stylu.

Moda z lat 70. Ręczna robota

Koniecznie zwróć uwagę na ubrania wykonane na szydełku lub te, które mają je imitować. Gwarantujemy, że w ten sposób stworzysz wyjątkową i unikalną stylizację.

Moda z lat 70. Kolorowy zawrót głowy

Wibrujące, soczyste kolory, które z pozoru do siebie nie pasują oraz kontrasty – pomarańczowy z różowym czy żółty z zielonym? Nie obawiaj się eksperymentować i stawiaj na takie połączenia, o których wcześniej nie myślałaś!

Przepiękne fryzury rodem z dawnych lat. Na ten hit z lat 70. zdecydowała się m.in. Zosia Ślotała!

Dodatki

Sięgaj po przeróżne dodatki: chusty, apaszki, duże okulary przeciwsłoneczne. Chusty i apaszki noś na różne sposoby – na szyi, na głowie, opleć nimi rączki torebki lub przewiąż jako ozdobę. Takie detale z pewnością podkręcą całość stylizacji!