Rodzinie Kardashian/Jenner ciężko odmówić siły perswazji. Coś, co noszą siostry Kardashian, czym się malują albo z czym się utożsamiają, w milisekundę staje się obiektem pożądania. Tym razem pomijamy absurdalność tego zjawiska, mocno wychwalając trend, który zapoczątkowała najmłodsza Jennerka, czyli Kylie Jenner. Chodzi o naturalne usta oraz wypełniacze.

ZOBACZ TEŻ: KYLIE COSMETICS ZAPREZENTOWAŁO 28 POJEDYNCZYCH CIENI!

Kilka tygodni temu cały internet żył informacją, że Kylie postanowiła pozbyć się wypełniaczy w ustach i zarzekła się oficjalnie, że więcej tego nie zrobi. Znając obietnice Kylie, przepuszczamy je nieco przez palce, jednocześnie mocno pochwalając zmianę kierunku młodej Jenner.

Okazuje się, że odzew followersów Kylie był natychmiastowy. Kliniki medycyny estetycznej obserwują coraz większe zainteresowanie mniejszą ilością wypełniaczy bądź zupełne się ich pozbycie. Pytanie, czy naprawdę ten proces jest odwracalny? Jeśli tak, to czy… jest bolesny?

Zapytałyśmy o to ekspertów i oto, co wiemy na ten temat!

Wstrzyknięty kwas hialuronowy ma za zadanie uwypuklić i spulchnić wargi. Zastrzyk utrzymuje usta wypełnione od 6 do nawet 24 miesięcy. Warto jednak wspomnieć, że wymagane są wizyty kontrolne w celu sprawdzania efektu działania kwasu i kontrolowanie wpływu na zdrowie Pacjentki. Po tym czasie usta dość szybko wracają do siebie, ponieważ organizm sam się ich pozbywa. Można je natomiast usunąć szybciej, poprzez kolejny zastrzyk, z zawartością hialuronidazy, który w 3-4 dni pozbędzie się wypełniaczy z ust.

ZOBACZ TEŻ: KYLIE JENNER POKAZAŁA PEDICURE! INTERNAUCI POKŁADAJĄ SIĘ ZE ŚMIECHU…

Minusy? Duża szansa na reakcję alergiczną, siniaki i zaczerwienienia. Plus istnieje ryzyko odzyskania ust… w jeszcze mniejszym rozmiarze niż przed pierwszym zastrzykiem. To właśnie dlatego lekarze medycyny estetycznej zalecają wstrzymanie się przed zabiegiem, by pozwolić organizmowi naturalnie pozbyć się wypełniaczy.

Dodatkowo, lekarze wskazują metodę jako wyjątkowo bolesną, co jeszcze bardziej każe nam wstrzymać się z decyzją i pozostawienie wszystkiego naturze.

Wolicie pełne czy naturalne usta?