Nawet jeśli masz młodzieńczy typ urody, istnieją pewne wskazówki, które natychmiast zdradzą Twój wiek. Niektóre części ciała starzeją się szybciej niż inne i często nie poświęcamy im należytej uwagi.

Oto części ciała, które zdradzają Twój wiek i o które musisz bardziej zadbać już od dziś!

Oczy

Delikatna skóra wokół oczu traci swoją elastyczność wraz z wiekiem, a mięśnie wokół oczu stają się słabsze. Minimalizując tarcie tej delikatnej okolicy, dokładny demakijaż i odpowiedni krem pod oczy to najlepsze sposoby, aby opóźnić oznaki starzenia.

(Czytaj więcej: 5 najlepszych kremów pod oczy dla skóry wrażliwej 20+ i 25+
Jak poprawnie nałożyć krem pod oczy? )

Które części ciała starzeją się najpierw?

Dłonie i ręce

Ręce są stale narażone na działanie słońca i często mają kontakt z różnymi substancjami chemicznymi. Podczas gdy większość kobiet zdaje sobie sprawę z konieczności nawilżania i ochrony przed słońcem, obszary takie jak tył naszych rąk, często są zaniedbywane. Używaj intensywnie nawilżających kremów i stosuj krem do opalania dokładnie, aby zapobiec plamom starczym.

Łokcie

Łokcie są narażone na tarcie każdego dnia. Ponadto skóra wokół łokci jest bardzo podatna na zgięcia, dlatego zaleca się regularne złuszczanie tej okolicy i bardzo intensywne nawilżanie. Odpowiedz sobie szczerze: kiedy ostatnio poświęcałaś uwagę swoim łokciom?

Szyja i dekolt

Szyja i dekolt to te obszary ciała, które pokazują pierwsze oznaki starzenia się, dlatego jedną z najlepszych rzeczy, którą możesz zrobić, to korzystać z tych samych zabiegów, które stosujesz na twarz. Krem na dzień i na noc to absolutna konieczność. Pamiętaj także o filtrach przeciwsłonecznych!

Które części ciała starzeją się najpierw?

Kolana

Skóra na kolanach wysusza się i wiotczeje wraz z wiekiem. Oprócz stosowania filtrów i kremów ujędrniających, jednym z najlepszych sposobów, aby dużej cieszyć się pięknymi nogami i jędrną skórą na kolanach są regularne ćwiczenia. Pamiętaj o przysiadach!

Które części ciała starzeją się najpierw?