W długo oczekiwanym pamiętniku „Spare”, który trafia na pierwsze strony gazet przed wydaniem 10 stycznia, książę Harry szczegółowo opisał niektóre incydenty, które doprowadziły do tego, że on i jego żona Meghan Markle opuścili rodzinę królewską, a także pozwali Associated Newspapers Limited – właściciela „Mail on Sunday”. Jeden z newsów w „Expressie” oskarżał jego żonę o wręczenie śmiercionośnych kwiatów księżniczce Charlotte.

W książce Harry napisał o brutalnych atakach medialnych przeprowadzonych na jego żonę oraz o tym, jak brytyjska gazeta sensacyjnie oskarżyła Markle o narażanie życia Charlotte na niebezpieczeństwo z powodu tego, że dziewczynka miała na sobie wianek z konwaliami na ślubie pary. Książę napisał, że kwiat, który może być „potencjalnie trujący”, jeśli zostanie połknięty przez dzieci, został dołączony do uroczych białych nakryć głowy i jest tradycyjnym wyborem królewskich narzeczonych do wykorzystania w ich wielkim dniu; zarówno księżna Diana, jak i Kate Middleton umieściły ten kwiat w swoich bukietach ślubnych.

Księżniczka na ślubie

Książę Harry o trującym wianku księżniczki Charlotte

To prawda, że zjedzony przez dziecko kwiat może być niebezpieczny, jednak Harry wyjaśnił, że szanse na śmiertelne obrażenia są niewielkie. Młoda członkini rodziny królewskiej wraz ze swoim bratem, księciem Jerzym, była obecna na przyjęciu weselnym. W gazecie wykorzystano zdjęcie jego „siostrzenicy”. Dziewczynka kichnęła ale w newsie napisano, że jest pogrążona w agonii. Obok niej stała pogodna Markle w sukni ślubnej „ignorując rychłą śmierć małego aniołka”. Książę wyjaśnił dalej, że to nie jego narzeczona podjęła rzekomą „lekkomyślną decyzję” o użyciu tychże kwiatów, a wianki zostały „wykonane przez profesjonalnego florystę”.

księżniczka Charlotte

Księżniczka z mamą Kate Middleton na ślubie Pippy Middleton. 

Wraz z wiankami w swoim pamiętniku książę Harry zagłębia się w kolejny królewski ślubny dramat. Opisał bowiem jak rzeczywiście wyglądał wybór tiary przez Markle. Poza tym Harry szczegółowo opisuje także kłótnię między Kate Middleton i Meghan Markle w związku z sukienką Charlotte.

Blanka Lipińska rozpuściła kwas w twarzy. Nie zamierza jednak całkowicie z niego rezygnować