Najnowsza wiadomość prosto z pałacu Buckingham ucieszy w szczególności osoby, którym los zwierząt nie pozostaje obojętny. Nowe stroje zaprojektowane dla Królowej Elżbiety II nie będą już wytwarzane z naturalnych futer.

Wszystkie przyszłe stroje monarchini będą produkowane zgodnie z poszanowaniem praw zwierząt. Oznacza to, że 93-letnia królowa będzie nosiła wyłącznie sztuczne futra. Jeśli zaś chodzi o ubrania, które zostały nabyte przed podjęciem decyzji, w tym także te wykonane z naturalnego futra, pozostaną one w użyciu.

Sposób w jaki Królowa Elżbieta wybiera swoje stylizacje jest niesamowity!

Nowe stroje zaprojektowane dla Królowej będą zgodne z wytycznymi praw zwierząt. Wszystkie futra wykorzystywane do uszycia ubrań będą sztuczne. Jednocześnie informujemy, że królowa nadal będzie nosić stroje znajdujące się w jej garderobie – poinformował rzecznik Pałacu Buckingham.

Królowa przez lata była fotografowana w stylizacjach z wykorzystaniem naturalnych futer, były to m.in. zimowe czapki, stroje ceremonialne i  płaszcze.

Meghan Markle znów w ogniu krytyki. Wyniki ankiety pokazały brutalną prawdę

Wiadomość o zmianie szczególnie ucieszyła obrońców praw zwierząt, w szczególności organizację PETA. Zmiana świadomości konsumentów wywiera coraz większy wpływ na kształtowanie zachowań w branży mody.

Rok temu podczas London Fashion Week projektanci zgodzili się z odgórną decyzja o wycofaniu futer naturalnych z pokazów.