Kiedy Kate Middleton i książę William ogłosili swoje zaręczyny, uwaga niemal natychmiast przeniosła się na suknię ślubną Kate. Obserwatorzy królewscy zaczęli spekulować, co wybierze przyszła księżna. Czy suknia będzie tradycyjna czy modna? Ku uciesze fanów na całym świecie, Kate wybrała wspaniałą suknię Alexandra McQueena z koronkowymi aplikacjami i ręcznie wycinanymi kwiatami. Dlaczego więc przed ślubem płakała, skoro wszystko szło po jej myśli?

Sukienka była tak oszałamiająca i popularna, że ponad dekadę od dnia ślubu wciąż jest o niej głośno wśród fanów brytyjskiej monarchii. Gwiazdy, w tym Kim Kardashian, Karlie Kloss i Nicky Hilton, nosiły podobne suknie, naśladując ten sam koronkowy styl z długimi rękawami, co księżna Cambridge.

Kate Middleton właśnie zadebiutowała w nowym kolorze włosów

Podczas gdy publiczność zakochiwała się w sukni Middleton, ona sama była dość niezadowolona z jednego jej aspektu. Królewski ekspert zdradził, że z tego powodu się rozpłakała.

Bycie członkinią rodziny królewskiej wiąże się z niewielką ilością prywatności, czyli aspektem nowego życia, do którego Kate Middleton nie była jeszcze przyzwyczajona przed ślubem. Ponieważ opinia publiczna skupiła się na jej zaślubinach z księciem Williamem w 2011 roku, wiele rzeczy z ich wielkiego dnia zostało upublicznionych, zanim jeszcze nastąpiły. Być może największym sekretem, który ujawniono, był wybór projektanta sukni.

Według Marie Claire jeszcze przed ślubem ujawniono, że suknię Middleton zaprojektowała Sarah Burton z Alexandra McQueena. Był to szczegół, który Kate chciała ukryć przed opinią publiczną. Według Katie Nichol, ekspertki królewskiej, Middleton starała się utrzymać suknię w tajemnicy i została zmiażdżona, gdy The Sunday Times opublikował informacje na dwa miesiące przed ślubem. „Spowodowało to łzy w Pałacu, ponieważ Kate zrobiła wszystko, co mogła, aby utrzymać suknię ślubną w tajemnicy” – powiedziała Nichol w filmie dokumentalnym „Secrets of the Royal Dressmakers”.

Tłusty Czwartek 2022: Ile w tym roku zapłacimy za pączki?