Wiele kobiet przywiązuje wagę nie tylko do składników, z których wyprodukowano ich kosmetyki, ale również do… opakowania. Uważają one, że kosmetyki w słoiczkach nie są dobre dla naszej skóry, ponieważ wraz z powietrzem przedostają się do jego wnętrza bakterie.

ZOBACZ TEŻ: MAGDALENA LAMPARSKA W ŚWIETNEJ FORMIE I NOWYM KOLORZE WŁOSÓW!

To żaden mit – kosmetyki, które są narażone na szkodliwe działanie powietrza i światła szybciej się utleniają i tracą swoje drogocenne właściwości. Oczywiście kremy w słoiczkach są bardziej ekonomiczne, ponieważ mamy łatwy dostęp do zawartości opakowania i możemy bez trudu zużyć cały kosmetyk.

Jednak najbezpieczniejsze dla naszej skóry okazują się być kremy, które są zamknięte w tubkach – dzięki takim opakowaniom do środka nie przedostają się bakterie i szkodliwie działające powietrze.

Przedostające się powietrze jest szczególnie niekorzystne dla delikatniejszych składników, takich jak retinol, witaminy lub inne antyoksydanty, które szybko tracą swoje właściwości.

ZOBACZ TEŻ: RAŻĄCE BŁĘDY, KTÓRA NA PEWNO POPEŁNIASZ PRZY DEMAKIJAŻU!

Jeżeli jednak jesteś fanką kosmetyków w słoiczkach i nie chcesz tego zmieniać – pamiętaj, by nie aplikować kremu bezpośrednio za pomocą palca. Użyj w tym celu specjalnej szpatułki (najlepiej wielorazowego użytku). To pomoże ograniczyć przedostawanie się do środka psujących nasz kosmetyk bakterii.

Co Wy na to?