Moda od zawsze szokowała, zachwycała i zaskakiwała. Marka Jordanluca, słynąca z awangardowego podejścia do projektowania, wywołała niemałe zamieszanie, prezentując na wybiegu kolekcji jesień/zima jeansy, których wzór przypomina plamy po moczu. Mimo że pomysł został wyśmiany przez wielu krytyków, a cena 811 dolarów za parę wywołała oburzenie, spodnie wyprzedały się błyskawicznie, co wywołało jeszcze większe zainteresowanie kontrowersyjnym projektem.

Awangardowy wzór i cena, która szokuje

Na pierwszy rzut oka jeansy z kolekcji Jordanluca wyróżniają się nietypowym wzorem. Ciemne miejsca w okolicach krocza na spodniach przypominają plamy po moczu. Choć wielu krytyków mody uznało je za dowód skrajnej ekstrawagancji i brak wyczucia, marka celowo postawiła na kontrowersję, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodych, żądnych oryginalności klientów.

Względnie wysoka cena, wynosząca 811 dolarów za parę, również stała się przedmiotem kpin i ironii. W mediach społecznościowych nie brakowało komentarzy wyśmiewających zarówno projekt, jak i jego koszt. Jednak pomimo fali krytyki, marka osiągnęła swój cel – spodnie szybko zyskały popularność, stając się obiektem pożądania i dowodem na to, że kontrowersje w modzie często prowadzą do sukcesu sprzedażowego.

Kontrowersyjna sesja zdjęciowa Rihanny dla „Interview Magazine”. Internauci nie kryją wzburzenia

Jordanluca – marka wywołująca skrajne emocje

Jordan Bowen i Luca Marchetto, założyciele marki Jordanluca, od lat szokują swoimi projektami. W kolekcjach łączą buntowniczy styl młodzieżowy z tradycyjnymi elementami odzieży męskiej, tworząc unikalne i nieszablonowe kreacje. Ich inspiracje czerpane są zarówno z londyńskiej ulicy, jak i włoskiego krawiectwa. Projektanci często grają stereotypami i konwencjami, podważając tradycyjne kanony piękna i stylu. Wzór na jeansach, przypominający plamy po moczu, ma być symbolicznym wyrazem buntu przeciwko społecznym oczekiwaniom i standardom. Projektanci świadomie wykorzystali szokujący motyw, aby wywołać dyskusję na temat granic dobrego smaku i tego, co w modzie jest akceptowalne.

Jordanluca

Szybka sprzedaż kontrowersyjnych jeansów Jordanluca pokazuje, że moda, choć pełna jest ironii i wyśmiewania, wciąż potrafi zaskakiwać. Pomimo negatywnych opinii, spodnie znalazły swoich zwolenników, którzy nie wahali się zapłacić wysokiej ceny za unikatowy i prowokacyjny projekt.

Jeansy z kolekcji jesień/zima marki Jordanluca to dowód na to, że w świecie mody granice akceptowalności są niezwykle płynne. Kontrowersyjny wzór, mimo początkowej krytyki, stał się fenomenem, pokazując, że nawet najbardziej niekonwencjonalne pomysły mogą przynieść sukces. Ostatecznie to, co jednym wydaje się szokujące, dla innych może być synonimem odwagi i kreatywności.