Jak co sezon, amerykańska korporacja Pantone Color Institute LLC przedstawiła raport dotyczący najmodniejszej palety barw – tym razem mowa o jesieni 2012.

Kolorystyczny raport Pantone zwraca uwagę potencjalnej klienteli na odcienie, których warto szukać w sklepach podczas kompletowania jesiennej garderoby. Dane zostały zebrane na podstawie pokazów jesiennych kolekcji czołowych domów mody.

Jak mówi Latrice Eiseman, dyrektor wykonawczy Pantone:

– Paleta barw na jesień 2012 to standardowa jesienna kolorystyka, w której każdy, kobieta i mężczyzna, czuje się bezpiecznie, połączona z wyrazistymi, nasyconymi kolorami, które urozmaicą strój, poprawią humor i podniosą samoocenę.

Kolorystyczny raport na jesień

Kolorystyczny raport na jesień

PANTONE 19-1012 French Roast – alternatywa dla czerni, bardzo ciemny, zszarzały brąz.
PANTONE 15-1142 Honey Gold – lekko przypalona żółć, promień słońca dla jesiennych stylizacji.
PANTONE 18-2133 Pink Flambé – słodki róż – Pantone podpowiada, że jednym z najmodniejszych połączeń nadchodzącej jesieni będzie taki właśnie odcień różu zestawiony z poniższym pomarańczem:
PANTONE 17-1463 Tangerine Tango – pomarańcz pojawia się w modzie praktycznie co jesieni, ale tym razem zamiast jesiennych liści mamy mandarynkę.
PANTONE 18-5338 Ultramarine Green – szlachetna, głęboka i orzeźwiająca morska zieleń.
PANTONE 14-0445 Bright Chartreuse – odcień plasujący się pomiędzy żółcią a zielenią wniesie powiew wiosennej świeżości do jesiennej garderoby.
PANTONE 19-4056 Olympian Blue – królewski błękit, który według Pantone zdominuje odzież codzienną w nadchodzącym sezonie.
PANTONE 17-4014 Titanium – jesienny klasyk – gołębia szarość.
PANTONE 16-3817 Rhapsody – zszarzały, dość jasny fiolet, interesująca alternatywa dla obecnego w jesiennej modzie od kilku lat śliwkowego fioletu.
PANTONE 14-1506 Rose Smoke – pudrowy róż, znakomity do stylizacji w klimacie retro, które licznie przewijały się w kolekcjach na jesień.