Młoda aktorka łączy swoje obowiązki z niezwykłą kreatywnością. Tym razem swoje wyczucie mody oraz urodę wykorzystała przy współpracy z firmą People Tree.

Nie jest to jednak kolejna, typowa linia ubrań, każdemu projektowi w ramach People Tree przyświeca idea Fair-trade i etycznych zachowań handlowych. Pod takim szyldem powstawała kolekcja Emmy Watson, której zadaniem było wniesienie powiewu świeżości i młodości, dzięki swojej intuicji w kwestiach mody.

I tak, powstała kolekcja koszulek, sukienek spodni z dżerseju oraz ręcznie robionych projektów z dzianiny, a także cała seria oryginalnych akcesoriów. People Tree to ręcznie wykonane projekty, których wytworzeniem zajmują się najbardziej potrzebujące osoby z terenów Indii czy Bangladeszu. Charakterystyczne jest także wykorzystanie w produkcji 100% organicznej bawełny. Cały zysk z akcji zostanie przeznaczony na cele charytatywne.

Młoda aktorka tak uzasadnia swój wybór: Chciałam pomóc People Tree stworzyć kolekcję przeznaczoną dla młodszych, gdyż idea wykorzystania mody jako narzędzia do walki z biedą wydawała mi się interesująca. Myślę, że młodzi ludzie stają się coraz bardziej świadomi kwestii pomocy humanitarnej i chcą pomagać, ale nie mają ku temu zbyt wielu sposobności.

Kolekcja ma pojawić się w sklepach pod koniec lutego. Na razie zobaczcie kilka zdjęć z kampanii, w której udział wzięli brat oraz przyjaciele Emmy. Zobaczcie więcej zdjęć tutaj.