Nie po raz pierwszy zakochujemy się w pastelach. Miękka, kojąca paleta kolorów przywołuje wiele wspomnień z dzieciństwa. O słodyczach, chmurkach i delikatnych snach. Jeszcze nie tak dawno moda fiksowała się na punkcie koloru millennial pink. Teraz powracają również pastele w odcieniach liliowego, baby blue, mięty i cytryny. Wszystko po to, by złagodzić niepokój.

Pastele stają się kolorami kojarzonymi z dbaniem o siebie. Moda przejęła kolor roku 2016 Pantone „rose quartz” i następnej wiosny przemianowała go na „millennial pink”. Później Glossier ogłosił baby pink kolorem samoopieki, który przejął przemysł kosmetyczny. Na wiosnę 2022 odnowione połączenie pasteli jest tęsknotą za dobrym samopoczuciem i komfortem. Odpowiedzią na napięcie wywołane pandemią i serią niefortunnych wydarzeń.

Najmodniejszy kolor 2022 roku

Ceruleum powraca do stylizacji gwiazd. W 2022 ten kolor będzie wszędzie

„Grupa uspokajających odcieni łączy ludzi w jedność, nie powoduje podziałów”, komentuje wiceprezes Pantone, Laurie Pressman. „Uczucie, które przemawia do ogólnej filozofii pokolenia, które ceni inkluzywność i dzielenie się. Przekazując przesłanie o czystości i prostocie, pastele z łatwością dopasowują się do bardziej minimalistycznej i uporządkowanej estetyki, a także oferują spokój, który jest kojący dla duszy”, dodaje.

Jeśli masz ochotę na pastele w stylizacjach w 2022 roku, zainspiruj się poniższymi przykładami. Znajdź wymarzone formuły stylizacji z zestawienia najciekawszych trendów z Instagramu.

Zmysłowa bielizna? Tak – dla mężczyzn. Rihanna stworzyła wyjątkową walentynkową kolekcję