Jakiś czas temu wydawało się, że to już koniec krótkiej kariery najmłodszej projektantki. Kira Plastinina, która w świecie mody zaistniała (przy pomocy bogatego ojca) w wieku zaledwie czternastu lat, pod koniec zeszłego roku była zmuszona zamknąć większość swoich butików. W samych tylko Stanach Zjednoczonych z dwunastu sklepów pozostały zaledwie dwa, a o samej Plastininie ucichło.

Niemałym więc zaskoczeniem był pokaz jej najnowszej, wiosennej kolekcji, który odbył się podczas Tygodnia Mody w Mediolanie. Kolekcja, zatytułowana Dreams about Africa zdecydowanie różniła się od poprzednich – nie była różowo-cukierkowa, chociaż nadal przeznaczona głównie dla rówieśniczek Plastininy. Siedemnastoletnia obecnie Kira zaproponowała stroje bardziej stonowane i chociaż nadal daleko jej do stylu prezentowanego przez wielkich projektantów, to zebrała bardzo dobre recenzje.

Czy Plastinina zabawi na dłużej w świecie mody? Przekonamy się przy okazji następnych kolekcji. A póki co możecie zobaczyć kilka zdjęć i obejrzeć filmik z pokazu Dreams about Africa: