Wprowadzenie na rynek linii KKW Beauty Kim Kardashian, spotkało się ze sporą ilością kontrowersji. Kiedy gwiazda realityshow po raz pierwszy wypuściła zdjęcia promocyjne, opinia publiczna natychmiast zarzuciła jej promowanie blackface.

Czym jest blackface? To styl teatralnego makijażu, który odwołuje się do stereotypowych wyobrażeń dotyczących osób o czarnym kolorze skóry. Biali ludzie z pomalowanymi na czarno twarzami podczas przedstawień przywoływali zachowania kojarzone z karykaturą zachowań Afroamerykanów. Pomimo że tego rodzaju spektakle straciły popularność w połowie XX wieku w USA, w innych częściach świata odbywają się nadal…

Co wspólnego ma z tym wszystkim Kim Kardashian? Wystarczy spojrzeć na jej skórę na jednym ze zdjęć promujących KKW Beauty. W mediach społecznościowych setki tysiący osób zastanawiają się skąd u celebrytki potrzeba znacznego przyciemniania skóry. Internauci ostrzegają ją przed utrwalaniem rasizmu.

ZOBACZ TEŻ: GRUBO ALBO WCALE! NIE UWIERZYCIE, JAK WYGLĄDA CHEAT DAY KIM KARDASHIAN! (FOTO)

W wywiadzie dla New York Times Kim wydała oświadczenie. Podobno nie chciała nikogo uradzić i nikt z zespołu pracującego przy kampanii nie zauważył tego problemu. Oczywiście, zanim zostały opublikowane. W wywiadzie dodała również, że darzy ogromnym szacunkiem ludzi, którzy mogli poczuć się urażeni.

Oświadczenie celebrytki najprawdopodobniej nie zrobiło wrażenia na wielu osobach. Tym bardziej że w nowym odcinku realityshow Z Kamerą u Kardashianów ponownie budzi ogromne kontrowersje. Zajawka odcinka koncentruje się na bezpośrednim następstwie reakcji mediów społecznościowych.

ZOBACZ TEŻ: KOMENTUJ KIM KARDASHIAN ZOPEROWAŁA BIUST?! JEJ PIERSI SĄ JAKBY… ZDECYDOWANIE MNIEJSZE!

Myślicie, że celowo wywoła skandal?

Kim Kardashian reaguje na zarzuty przyciemniania skóry! Przekonująca?

Kim Kardashian reaguje na zarzuty przyciemniania skóry! Przekonująca?

Kim Kardashian reaguje na zarzuty przyciemniania skóry! Przekonująca?