Kim Kardashian jest nową, dumną właścicielką biżuterii, którą wcześniej nosiła księżna Diana. Gwiazda telewizji reality ma sympatię do pięknych rzeczy powiązanych z historycznymi garderobami. Na Met Gali miała na sobie sukienkę należącą wcześniej do Marilyn Monroe, co wywołało ogólnoświatowe oburzenie, zwłaszcza że niektórzy uważają, że suknia została zniszczona. Przechowywana w Ripley’s na Florydzie, jest częścią historii; Monroe miała ja na sobie, kiedy w 1962 roku śpiewała „Happy Birthday” prezydentowi Johnowi F. Kennedy’emu. Chociaż Kardashian nie mogła zatrzymać sukienki, z pewnością ma pieniądze, aby dodać kilka kultowych elementów do swojej osobistej kolekcji. Według TMZ kupiła „rzadki naszyjnik wysadzany diamentami”, który kiedyś widywano na szyi księżnej Diany. Biżuteria ta jest jednak trochę zaskakującym zakupem dla Kardashian i nie była tania.

Krzyż Attalah kosztował Kim Kardashian prawie 200 000 dolarów

Według TMZ księżna Diana nosiła krzyż Attalah podczas występu na imprezie charytatywnej w 1987 roku . Długi naszyjnik składa się z kamieni ametystu i ma kilka diamentów w każdym punkcie. Według królewskiego pisarza, Omida Scobiego, został on wypożyczony Lady Di przez firmę jubilerską Garrard. Kardashian wydała aż 197 453 dolarów, aby zostać nową właścicielką.

Naszyjnik z kwadratowym ametystem i akcentami okrągłych diamentów dawniej znajdował się w kolekcji zmarłego Naima Attallaha. Krzyż był jednym z najdroższych przedmiotów sprzedanych na aukcji Sotheby’s w Londynie 18 stycznia. Zlicytowano również inne klejnoty, w tym kolczyki i broszki. Nie wiadomo, czy Kardashian planuje zatrzymać naszyjnik z krzyżem jako część swojej kolekcji, czy też będzie go nosić. Rzecznik Sotheby’s powiedział: „Pewność księżnej Diany wzrosła w latach 80., kiedy stała się znana z coraz śmielszych wyborów modowych, odchodząc od bardziej romantycznego i stonowanego stylu, który do tej pory lubiła. Fakt, że znana jest z tego, że nosiła to, co jest teraz znany jako krzyż Attallah, zakładany głównie na prywatne okazje, potwierdza tę ewolucję”.