Karnawał to gorący okres w roku, w którym rządzą imprezy i bale. Wtedy wszystko rządzi się swoimi prawami, jest to idealny moment, żeby założyć na siebie złotą cekinową sukienkę lub bardzo mocno połyskującą marynarkę. Wszystkie chwyty dozwolone! Oczywiście w granicach dobrego smaku… Dzisiaj przychodzimy do Was z tematem bardzo na czasie, czyli…

ZOBACZ: NAJMODNIEJSZE FRYZURY NA JESIEŃ/ZIMĘ 2016 OD L’ORÉAL PROFESSIONNEL

Wybieracie się na bal? To świetnie! Pewnie sukienka jest już wybrana, podobnie jak pasujące do niej modne dodatki. Ale co z fryzurą? Przychodzimy Wam z pomocą i mamy kilkanaście karnawałowych inspiracji. Jesteście zainteresowane?

fryzury karnawałowe włosy półdługie

Zacznijmy od klasyki, czyli hollywoodzkich fal. Delikatnie pofalowane włosy w stylu gwiazd z czerwonego dywanu to coś, co sprawdzi się ZAWSZE, niezależnie od tego, czy Wasze włosy są długie czy też raczej krótkie. Żeby wykonań taką fryzurę wcale nie musicie wybierać się do fryzjera. Wystarczą wałki, lokówka lub prostownica. Kiedy włosy będą już podkręcone, nie zapomnijcie o rozczesaniu ich szczotką oraz o utrwaleniu fryzury lakierem do włosów.

Karnawał to czas, w którym możemy sobie pozwolić na odrobinę więcej szaleństwa. Co powiecie na delikatne sypnięcie brokatem? Oczywiście nie mówimy o pryśnięciu lakierem z połyskującymi drobinkami, a o przemyślanym obsypaniu przedziałka lub ozdobieniu warkocza. Ciekawym pomysłem jest zastąpienie drobno zmielonego pyłku np. błyszczącymi gwiazdkami, jak na poniższym zdjęciu.

ZOBACZ KONIECZNIE: CEKINY W ROLI GŁÓWNEJ, CZYLI 6 KARNAWAŁOWYCH STYLIZACJI

fryzury karnawałowe krok po kroku

Jeżeli lubicie zabawy z włosami, możecie postawić na nieco bardziej skomplikowaną i pracochłonną fryzurę. Naszą uwagę zwróciło ciekawe uczesanie karnawałowe zrobione na bazie kłosów i warkoczy.

Jak zrobić taką fryzurę?

Zaczesujemy wszystkie włosy do tyłu, rozdzielamy je na 5 części, związujemy cieniutkimi gumeczkami. Następnie zaplatamy warkocze lub kłosy, a najlepiej i to, i to! Kiedy sploty są już gotowe, przechodzimy do ich rozluźniania. Następnie upinamy włosy tak, aby tworzyły luźny koczek i… voilà, gotowe!

ZOBACZ TEŻ: 3 FRYZURY NA STUDNIÓWKĘ, KTÓRE MOŻESZ ZROBIĆ SAMA

Poniżej znajdziecie o wiele więcej inspiracji na karnawałowe fryzury. Koniecznie dajcie nam znać, które podoba Wam się najbardziej!