Większość z Was pewnie już o tym słyszała, ale na wszelki wypadek wyjaśnimy: Wyspa Mody (Isla Moda), to dubajska wyspa, która ma być w całości oddana modzie. W każdym tego słowa znaczeniu – swoje rezydencje będą tam miały znane osobistości świata mody, a przestrzeń pomiędzy nimi zostanie wypełniona najmodniejszymi i najbardziej ekskluzywnymi butikami, siedzibami znanych marek, salonami stylistów i wizażystów. Słowem – raj dla każdego, kto kocha modę.

Wyspa nie jest jeszcze gotowa – powstaje przy osławionym już kompleksie „The World”. I – według ostatnich doniesień – rękę do tego, jak będzie urządzona, przyłoży sam Karl Lagerfeld. Do niego dołączyć ma pięć innych wielkich nazwisk, które na razie jeszcze nie zostały ujawnione.

Karl zajmie się zaprojektowaniem i urządzeniem osiemdziesięciu domów dla modowej elity świata.

„Dubaj to idealne miejsce na jedną ze światowych stolic mody. Ludzie, którzy tam mieszkają, stanowią wręcz idealne środowisko dla jej rozwoju.(…)

Na tej wyspie wszystko będzie designerskim dziełem sztuki – modę znajdziecie wszędzie, w każdej tamtejszej restauracji, w klinice i w każdym domu” – skomentował Lagerfeld.