Czyżby czekała nas w końcu kulturowa zmiana podejścia do kobiecej nagości? Niewykluczone, że tegoroczny kultowy kalendarz Pirelli jest jednym z jej pierwszych zwiastunów.

ZOBACZ TEŻ: Candice Huffine – ta modelka zapisała się właśnie w historii

Gdy przed kilkoma miesiącami okazało się, że jego najnowsze wydanie będzie opatrzone dawką kobiecości w nieco innym stylu niż do tej pory, wielu osobom trudno było w to uwierzyć. Podstawową różnicą w zestawieni z poprzednimi edycjami miał być brak nagości!

Po raz pierwszy od 50 lat kalendarz miał przyciągać osobowościami i dokonaniami poszczególnych pozujących do zdjęć kobiet, a nie eksponowanymi przez nie ciałami. Co więcej, 2016 rok zdobić będą nie tylko topowe modelki, ale przede wszystkim aktorki, aktywistki, piosenkarki wnoszące swój wkład we współczesna kulturę.

Za kształt tegorocznego wydania kalendarza odpowiada
Annie Leibovitz. Popularna fotograf zaprosiła do współpracy m.in. tenisistkę Serenę Williams, Yoko Ono, blogerkę Tavi Gevinson, wokalistkę Patti Smith, aktorkę i komiczkę Amy Schumer, a także modelka Natalia Vodianowa, która zdecydowała się zapozować ze swoim dzieckiem. Poza nimi udział w sesji wzięły Fran Lebowitz, Kathleen Kennedy, Yao Chen, Mellody Hobson, Ava DuVernay, Agnes Gund i Shirin Neshat.

Nie można powiedzieć, że w kalendarzu na 2016 rok całkowicie brak nagości. Jednak jej akcenty pojawiły się tu w zupełnie innym kontekście niż do tej pory. Nie są one także bezcelowe. Na pozowanie niemalże nago zdecydowały się Amy Schumer i Serena Williams.

Przypomnijmy, że już w zeszłym roku kalendarz Pirelli zaczął przełamywać utarte do tej pory schematy. Po raz pierwszy na jego łamach pojawiła się modelka plus size, Candicce Hufffine.

Niestety, tradycyjnie wydanie nie jest dostępne w regularnej sprzedaży. Do Polski trafić ma zaledwie 150 sztuk z nakładu.

Co myślicie o zmianach wprowadzanych przez Pirelli?

Kalendarz

Kalendarz

Kalendarz

Kalendarz

Kalendarz

Kalendarz

Kalendarz

Kalendarz

Kalendarz