Jourdan Dunn to 18-letnia modelka, której wróży się ogromną karierę w świecie mody. Obdarzona śliczną buzią dziewczyna pojawia się w wielu kampaniach reklamowych, ale nawet na mocno retuszowanych zdjęciach w oczy rzuca się jej chudość.

Figura modelki stała się przyczyną niemiłego komentarza, jaki pod jej adresem rzuciła inna modelka – Katie Green. Katie stwierdziła między innymi, że Jourdan jest przeraźliwie chuda i na pierwszy rzut oka widać, że ma poważną niedowagę.

To okropne, że Jourdan zdobyła nagrodę The Model of the Year. Jaki przekaz to niesie tysiącom młodych dziewczyn, marzącym o karierze modelki i tym, które nie są związane ze światem mody? Chciałabym zabrać Jourdan do najbliższej restauracji i napchać jej trochę jedzenia go gardła – powiedziała Green.

Dunn szybko odpowiedziała na ten komentarz. Modelka twierdzi, że zawsze miała problemy z przybraniem na wadze, co powodowało kąśliwe uwagi pod jej adresem w środowisku, w którym się wychowywała, a jej figura jest jej czułym punktem.

Oglądałam teledyski i widziałam Beyonce i Jennifer Lopez – seksowne, z kobiecymi krągłościami. Zadawałam sobie wtedy pytanie: Dlaczego nie mogę być taka jak one? Dorastać w społeczności czarnych z taką wagą, jak moja, to naprawdę trudne doświadczenie. Tam panuje kult krągłości. Ciężko jest być chudą czaną dziewczyną.

Pochodząca z Jamajki Jourdan dodała, że typ ciała odziedziczyła po ojcu, a walka z wagą przypomina walkę z wiatrakami.

Co sądzicie o tej sytuacji?