Początek nowego roku w modzie to zawsze wyjątkowo gorący okres. Zmiana sezonów, kolekcji, a także nowa porcja kampanii, a te czasem naprawdę potrafią zaskoczyć.

ZOBACZ TEŻ: Te modelki najbardziej szokowały w modzie w 2014 roku!

Jedną z bardziej wyczekiwanych była na pewno seria reklam na wiosnę i lato od Marca Jacobsa. Przypomnijmy, że gwiazdami były tu m.in. Anja Rubik i Kendall Jenner. Teraz furorę robi kolejna kampania należąca do Yves Saint Laurent.

Czym zaskoczył jeden z wielkich domów mody?

Po pierwsze wyborem modelki. Została nią 70-letnia kanadyjska piosenkarka, Joni Mitchell. Wygląda na to, że to właśnie ona otworzyła tym samym tegoroczny sezon pozostałym modelkom w dojrzałym wieku. Przypomnijmy, że w zeszłym roku panie po 60-tce pojawiły się w kilku kampaniach znanych marek, a także na okładkach magazynów modowych.

Po drugie piosenkarka przedstawiona w kampanii nie ma na sobie ani jednej rzeczy, którą mogłybyście znaleźć w nowej kolekcji projektu Hedi’ego Slimane! Ubrania, które widzimy na zdjęciach, pochodzą z prywatnej garderoby modelki. Każde z nich zaopatrzone jest jednak w logo YSL. Są to po prostu propozycje ze starszych kolekcji marki.

Zobaczcie, jak prezentują się zdjęcia z nowej kampanii.

Poznajcie Joni Mitchell, 70-letnią modelkę YSL... (FOTO)

Poznajcie Joni Mitchell, 70-letnią modelkę YSL... (FOTO)