W latach 70. utożsamiany głównie z „dzwonami”, w 80. – widziany w marmurkowej, odbarwianej odsłonie, z kolei w 90. – popularyzujący prosty denimowy total look. A dziś? Dziś jeans jest uniwersalny, bowiem nie tylko wprowadza miejski luz oraz zachęca do modowych eksperymentów, ale przede wszystkim wyzwala nas spod jarzma sztywnych oficjalnych form.

Staje się dużo bardziej stonowany, elegancki i może być twoim nowym stylem minimal. Takie popularne marki jak Guess, Levi’s, Lee czy nawet Wrangler zatroszczyli się o jego dostępność w każdej części garderoby na różne sposoby. Oczywiście to już kolejny raz, kiedy jeans opanował wybiegi mody i sprytnie wkracza na nasze ulice. Ale to dobrze, bo z każdym razem jeszcze bardziej się aklimatyzuje w naszej przestrzeni i nastawia pozytywnie.

Jej wysokość jeans!

Dlatego spokojnie możesz pozwolić sobie na lekki płaszcz zamiast klasycznej kurtki oraz sukienkę w wersji maxi i nikt nie będzie na ciebie dziwnie patrzył. Ciekawymi rozwiązaniami mogą okazać się także denimowa torba oversize, plecak albo zgrabna i ozdobna kopertówka. Jeansowy potencjał jest bardzo duży i kusi różną kolorystyką oraz formą, np. spodniami z niskim lub wysokim stanem, bielą, szarością oraz ciemnym granatem albo wprost podsuwa romantyczną wersję z falbanami. Tak naprawdę wystarczy się rozejrzeć wokół, bo coraz bardziej popularny street wear koloruje szarą dotychczas ulicę i podsuwa różne wzorce na adaptację tego trendu do swoich potrzeb i wizerunku.

Pewnie wielu się zaskoczy, ale sukienki Muses w tym sezonie też są wykonane z jeansu lub przynajmniej posiadają jakiś jego element. Poza tym najmodniejsze kolorowe sukienki na lato, to właśnie te jeansowe o odcieniu light blue. Nawet marki, które nie słyną z wyrobów jeansowych, mogą niejednokrotnie zaskoczyć designem, gamą kolorystyczną czy nawet dobrą i przystępną ceną, jak chociażby bluzki S.Oliver. Wiele osób ceni sobie wygodę i komfort noszenia ubrań, dlatego świetnym uzupełnieniem do takiej jeansowej bazy będą buty Buffalo i sportowe buty New Balance. To niekwestionowani zwycięzcy w stylizacjach casualowych i niezobowiązujących opcjach zarówno w wielkomiejskiej przestrzeni, jak i na weekendowych wypadach za miasto.

Jej wysokość jeans!

Mało tego trampki Desigual mogą być świetnym przełamaniem bardziej oficjalnego zestawu chociażby do nowoczesnej i geometrycznej sukienki Simple. Tak samo w obuwiu Vagabond, ponieważ buty te już dawno przestały mieć tylko zastosowanie stricte sportowe i atletyczne. Teraz nosi się je nawet do sukienek wyjściowych, co można zaobserwować na tzw. Fashion street wszystkich tygodni mody. Wystarczy więc przejrzeć popularne zdjęcia na Facebooku lub Instagramie, by podłapać temat i zastosować go u siebie na co dzień.