Nie każda z nas może pochwalić się posągowymi kształtami. Czasami musimy lub chcemy coś zakryć – blizny, fałdki czy inne niedoskonałości. Najczęściej zostaje jednoczęściowy kostium kąpielowy. I zaczyna się wzdychanie, bo taki fason kojarzy się z paniami, którym do piękna lub najnowszych trendów daleko.

Spokojnie – projektanci dwoją się i troją, aby nie tylko bikini mogło być sexy.

Wśród jednoczęściowych kostiumów możemy znaleźć coś dla siebie. Nie spodziewajmy się cudów, chociaż dobrze dobrany strój kąpielowy może zrobić sporą różnicę.

Jednoczęściowe kostiumy kąpielowe

1. Zakryje lekko wystający brzuszek, „wyrzeźbi” wcięcie w talii i – co najważniejsze – skupi uwagę na biuście, a to dzięki kontrastowi złotych miseczek z matową resztą. Górna część posiada też wkładki push-up, które pomogą nam wymodelować piersi.

Producent: Etna
Cena 99.90 zł

2. Standardowy dwuczęściowy strój, który dzięki czarno-białemu sznurkowi nabiera zupełnie nowego charakteru.

Jeśli jesteśmy dość szczupłe i mamy zgrabny brzuszek, ale piersiami wolałybyśmy się zbytnio nie chwalić, ten fason jest dla nas. Biust jest dobrze wymodelowany i trzymany w ryzach, a sznureczek dba o to, by wszyscy patrzyli tylko na naszą talię.

Producent: Meriell Club
cena 120.10 zł

3. Klasyczny, elegancki model. Dobrze podtrzymuje piersi dzięki wzmocnieniu miseczek i szerokich szelkach, dlatego nadaje się dla pań o większym biuście. Ozdobna klamerka przyciąga wzrok. Elegantki będą się w nim świetnie czuły.

Producent: Self
cena 71.90 zł

Jednoczęściowe kostiumy kąpielowe

4. Ukośne pasy lekko wyszczuplają, a termicznie wyprofilowane miseczki tego stroju unoszą i zbliżają do siebie biust.

Producent: Meriell Club
cena 119.00 zł

5. Bardzo efektowny, chociaż prosty w kroju kostium. Dobry dla „dużych”, ale proporcjonalnie zbudowanych pań, co jest dość ważne w tym wypadju. Uwaga! Jeśli mamy skłonności do opadających ramion, powinnyśmy sobie go odpuścić. Za to posiadaczki ładnej szyi i dekoltu mogą go śmiało zakładać.

Kostium nadaje się nawet dla dużego biustu – chociaż nie widać tego na zewnątrz, ma wyraźnie zaznaczone miseczki z fiszbinami, dzięki czemu dobrze podtrzymuje biust. A jeśli o to za mało, można dopiąć do niego szerokie ramiączka, które dołącza producent.

Producent: Panache
cena 199.90 zł

6. Niestety, tutaj nic się nie ukryje. Kostium, chociaż jednoczęściowy, pokazuje i obnaża wszystko. Będzie pasował paniom o szerokich biodrach i generalnie kobiecej figurze typu „gruszka” – miękka linia pięknie komponuje się z naturalną linią ciała.

Cały kostium jest na podszewce.

Producent: Victoria’s Secret
Cena: $123.

Jednoczęściowe kostiumy kąpielowe

7. Super seksowny jednoczęściowy strój. Koncentruje uwagę na brzuchu, pomaga modelować talię. Niestety, mogą go nosić panie o jędrnych piersiach, w przeciwnym wypadku opadający biust nieco popsuje nam efekt, bo stanik nie jest tutaj wzmacniany.

Producent: Victoria’s Secret
Cena: $45.

8. Coś dla posiadaczek średniej wielkości piersi, czyli miseczki C-D. Mały biust „zginie” pod warstwami materiału zebranymi w pionowe pasy, duży nieefektownie opadnie i będzie sprawiał wrażenie „wylewającego się”. Bardzo odważny i raczej nie dla tych, które lubią szaleć w falach.

Zrezygnujmy też z niego, jeśli mamy chłopięcą figurę, bo bezlitośnie obnaży nasz brak talii.

Producent: Carmen Marc Valvo dla Victoria’s Secret
Cena: $102.

9. i 10. Klasyka absolutna. Dekolt karo przykuwa uwagę, ładnie rzeźbi linię ramion i biustu, odwracając uwagę od ud i brzuszka. Będą w nim dobrze wyglądać zarówno posiadaczki mniejszych jak i większych piersi, bo wzmocniony stanik dobrze podtrzymuje biust. Niestety, bardzo duże biusty muszą

poszukać szerszych szelek.

Producent: Victoria’s Secret
Cena: $70 i $94.

Jednoczęściowe kostiumy kąpielowe

11. Duch retro. Wzorzysta góra dobrze podtrzymuje i powiększa piersi (o zasługa tych geometrycznych wzorów), zabudowany dół ukrywa pełny brzuszek. Niestety, przez białe lamówki trochę ucierpią na tym posiadaczki pełnych ud, bo kontrast tylko je podkreśli. Fason odpowiedni dla pań typu „jabłko”.

Producent: Novella
Cena: 95

12. Idealny kostium dla pań o większej pupie, pełnych biodrach. Dobry dla masywnie zbudowanych pań, w typie atletek. Dodaje kobiecości. Niestety, skraca nogi, więc raczej dla wysokich.

Producent: Carmen Marc Valvo dla Victoria’s Secret
Cena: $117