Witam serdecznie,

Mam pytanie i potrzebuję Waszej pomocy 🙂
Tak wygląda moja kreacja na studniówkę [zdjęcie po lewej]. Moje pytanie brzmi: jakie dobrać rajstopy, żeby wyglądac dobrze w tej suience i pantoflach bez palców?

MadziaZ

Najbardziej eleganckim wyjściem jest nie zakładanie rajstop. (Panią być, to boleć.)

Z tym może być jednak problem, bo buty bez nich mogą niemiłosiernie obcierać, na dodatek naga skóra nóg nie zawsze wygląda atrakcyjnie.

Co zatem? Wyjść jest kilka:

1. Proponujemy tzw. rajstopy w sprayu (do kupienia np. na Allegro, cena ok. 40 zł + koszt przesyłki). Takie „cudo” jednak nie zapewni „otulenia” nogi tak, jak robi to prawdziwa pończoszka, więc łatwiej o odciski. Za to piękny kolor nóg i brak oczek gwarantowane.

2. Pończochy/rajstopy bez palców. Paluszki są w czymś takim zupełnie nagie. Dość trudne do znalezienia – najlepiej pytać na stoiskach ze skarpetami i rajstopami. Uwaga! Takie rajstopy wybieramy tylko w kolorze CIELISTYM. Nie ma nic gorszego, niż np. szara, czy – o zgrozo – czarna nóżka i różowawe paluszki z czerwonym lakierem na paznokciach…

3. Wyjscie „od biedy” – rajstopy/pończochy bez zaznaczonej linii palców. Ubierz je tak, aby szew schowany był pod stopą. Najlepiej nie malować wtedy paznokci na intensywny kolor – nie będą się rzucać w oczy. Takie rozwiązanie odpada jednak w przypadku sandałków.

4. Niektórzy styliści uważają, że jak najbardziej w porządku jest ubieranie do odkrytych butów rajstop we wzorki. Niektórzy się zgadzają, inni nie.

Najczęściej takie rajstopy są nieco grubsze, więc też nie pasują do lekkiego obuwia.

Pozdrawiamy.