Od lat jest jedną z bardziej rozpoznawalnych i szanowanych aktorek Hollywood. W filmach doskonała – a jaka jest na co dzień? W grudniowym numerze Harper’s Bazaar Julia Roberts uchyliła rąbka tajemnicy…

ZOBACZ TEŻ: Justyna Steczkowska chciała być jak Julia Roberts?

Choć tego ranka delfiny podpłynęły blisko do wybrzeża Malibu i wesoło baraszkowały wśród fal, mało kto zwracał na nie uwagę. Nie w dniu, w którym na plaży, w czerwonej sukni balowej projektu Ralph & Russo, pojawiła się Julia Roberts. Skojarzenie z królewskim orszakiem nasuwało się natychmiast: obok aktorki szła asysta, trzymając w górze dające cień parasolki i unosząc królewski tren, by nie dotykał piasku. „To taki skromny strój na plażę”, zażartowała Julia, wyraźnie zakłopotana tym, że wokół niej krząta się około 20 osób. Ktoś podkradał się dyskretnie, żeby poprawić jej włosy, ktoś musnął pudrem policzki, ktoś inny układał fałdy sukni… Pomyślałem, że Julia wygląda tak, jakby wyszła z przyjęcia u Gatsby’ego i wracała spacerem do sąsiedniej rezydencji.

Czar prysnął, gdy fotograf Alexi Lubomirski poprosił, by usiadła na piasku, co w takiej sukni – jak się okazało – wcale nie było proste.

„Ona jest jakoś usztywniona?”, „Najwyraźniej”, „A możesz chociaż przykucnąć?” Każda kolejna próba budziła coraz większą wesołość. Wreszcie się udało – Julia usiadła na plaży, szkarłatny jedwab zafalował wokół niej. „Ta historia pisze się sama…”, znów zażartowała, posyłając mi tak dobrze znany uśmiech.

Pół godziny później jesteśmy w kamperze, a aktorka zajada z apetytem siekanego steka z sałatką. Ubrana już zwyczajnie, jak co dzień, wróciła do normalności. Wciąż jeszcze śmieje się na samo wspomnienie sesji nad morzem, powtarzając, że wszystkie te pałacowe stroje i sztab ludzi wokół nie mają nic wspólnego z jej życiem. (…)

Jak wygląda teraz życie aktorki uznanej właśnie – w wieku 50 lat – za najpiękniejszą kobietę na świecie? Czym kierowała się w swojej karierze? Jaką jest żoną i matką dla trójki dzieci? O tym przeczytacie w wywiadzie z Julią Roberts w najnowszym – grudniowym wydaniu Harper’s Bazaar.

Julia Roberts w Cannes 2017

Julia Roberts w Cannes 2017

Harper's Bazaar December 2017 Julia Roberts Cover