Zamówiłaś przez internet coś, co nie spełnia Twoich oczekiwań? Sukienka w za małym rozmiarze, niewłaściwy odcień podkładu, a może skandynawski fotel, który ma ukrytą wadę? W takich i podobnych sytuacjach zawsze możesz skorzystać z prawa do odstąpienia od umowy zawartej na odległość i zwrócić do sklepu nieudany zakup. Dowiedz się, co zrobić, aby zwrot zakupów odbył się jak najniższym kosztem.

Odstąpienie od umowy i zwrot towaru zakupionego przez Internet

Europejskie prawo daje konsumentom możliwość odstąpienia od umowy zawartej na odległość w terminie do 14 dni od momentu odbioru towaru i bez konieczności podawania przyczyny. Zakupione produkty możesz zwrócić w sytuacji, kiedy są niekompletne lub uszkodzone, a nawet wtedy, kiedy Ci się nie podobają lub nie przystają do Twoich wcześniejszych wyobrażeń. Sprzedawca ma obowiązek odebrać zwracany przez Ciebie towar i oddać Ci wpłaconą wcześniej kwotę.

zakupy online

Jak zwrócić towar do sklepu internetowego?

Szczegóły dotyczące odstąpienia od umowy i zwrotu produktów zakupionych przez internet znajdziesz w regulaminie sklepu. Niektóre sklepy stosują własne regulacje dotyczące zwrotów. Umożliwiają klientom między innymi zwrócenie towarów za darmo i nawet w terminie do 30 dni. Zwykle jednak konieczne jest wypełnienie specjalnego formularza odstąpienia od umowy i zawarcie w nim informacji o zwracanym towarze (jego nazwy oraz ilości). Trzeba też podać numer zamówienia, swoich danych i numeru konta bankowego do zwrotu wpłaconych wcześniej środków. Środki te obejmują ceny towarów oraz najtańszą oferowaną przez sprzedawcę dostawę. Ostatnim etapem jest spakowanie zwracanych towarów i odesłanie ich do sklepu.

Co zrobić, by cała procedura zwrotu zajmowała jak najmniej czasu i była możliwie mało problematyczna? Wysyłkę najlepiej będzie zlecić przez internet, a dodatkowo zamówić przyjazd kuriera do domu.

Jak najłatwiej zamówić kuriera do domu?

Zamówienie kuriera do domu jest bardzo wygodną formą nadania przesyłki, ponieważ pozwala oszczędzać czas i siły. Nie musisz szukać najbliższego punktu nadań i przewozić do niego paczki ze zwracanymi produktami. Te są czasami duże i ciężkie albo bardzo delikatne, co wymaga ostrożnego traktowania.

W zamówieniu kuriera do domu pomoże Ci serwis Furgonetka. Po zarejestrowaniu na platformie uzyskasz dostęp do oferty aż 10 firm kurierskich dostarczających przesyłki krajowe i międzynarodowe. Niskie ceny i wygoda korzystania to jedne z najważniejszych zalet tego serwisu. Żeby nadać paczkę, nie musisz podpisywać żadnej umowy – trzeba tylko zalogować się na stronie https://furgonetka.pl/, wypełnić formularz, zaakceptować regulamin, opłacić zamówienie i poczekać, aż kurier przyjedzie po przesyłkę. Udanych zakupów!

 

Artykuł sponsorowany