Większość z Was powróciła już z letnich wojaży i obecnie z maga się z przywróceniem skórze i włosom dawnej świetności. Warto przed jesiennym sezonem zatroszczyć się o włosy zniszczone słońcem.

Pielęgnacja włosów po wakacjach

Latem nasze włosy narażone są na wiele czynników negatywnie wpływających na ich kondycję. Szkodzi im słona i chlorowana woda, słońce, a także używanie prostownicy, a nawet suszarki. W ciepłe dni nie wskazane jest również używanie mocnych, chemicznych kosmetyków do stylizacji fryzury. Priorytet to ich ochrona i nawilżanie. O włosy trzeba zadbać tak samo starannie jak o skórę.

Czytaj także: Olej z czarnuszki na trądzik, zmarszczki i wypadające włosy!

Co więc zrobić, aby nasze fryzury odzyskały naturalny blask, a włosy były grube i mocne?

Z pomocą przychodzi Maciej Maniewski, stylista gwiazd, autor wielu metamorfoz.

Jestem zwolennikiem naturalnych, ale przede wszystkim zdrowych włosów. W pielęgnacji hit to olejki nawilżające i regenerujące. Po wakacyjnych wojażach warto pomyśleć o takich zabiegach. Najważniejsze jest nawilżanie włosów, które niestety wymaga sporej systematyczności jednak warto o to zadbać jeszcze przed zimą. Do włosów bardzo przesuszonych zastosuj serum, a także maski odbudowujące, które w krótkim czasie „reperują” zniszczenia. Szczególną uwagę należy poświęcić końcówkom, to one są najczęściej narażone są na kruszenie i osłabienie. Oczywiście nie zapominajmy o ochronie głowy kapeluszem lub czapką, która pozwoli zabezpieczyć włosy przed nadmierną ekspozycją na słońce czy mróz

– mówi Maciej.

Czytaj także: 5 kosmetyków na ratunek włosom po lecie

Piękne włosy jesienią

Jesienią pomyśl o prostych, klasycznych cięciach, które pozwalają włosom na odbudowę i odpoczynek. Dzięki temu dłużej zachowają piękny i zdrowy wygląd. W przypadku włosów długich możesz związać je w koka lub zapleść w warkocz, a może po prostu naturalnie je rozpuścić. Z krótkimi nie będzie większego problemu, możesz zaczesać je do góry lub na bok. W celu przedłużenia lata możesz wpiąć w nie kolorowe, fikuśne spinki.

Jeśli wróciłaś z urlopu, a Twoje włosy wymagają odświeżenia w postaci koloryzacji, najlepiej udać się do specjalisty, który zrobi ją profesjonalnie.

Dodatkowo w przypadku włosów bardzo zniszczonych polecamy zabieg w postaci sauny. To terapia, która polega na nałożeniu specjalnych ampułek odżywczych, które następnie wchłaniają się w strukturę włosa pod delikatnym nawiewem ciepła

– radzi stylista.

W jakim stanie są Wasze włosy po wakacjach? Macie swoje ulubione i sprawdzone sposoby na przywrócenie włosom odpowiedniego nawilżenia i blasku?

Jak zregenerować włosy po wakacjach?

Jak zregenerować włosy po wakacjach?

Jak zregenerować włosy po wakacjach?

Jak zregenerować włosy po wakacjach?