Znalezienie własnego stylu nie należy do najłatwiejszych zadań i często zajmuje wiele czasu. Takie poszukiwania mogą trwać latami, o czym przekonał się niejeden stylista. Posiadanie własnego stylu na pewno zwiększa pewność siebie, odzwierciedla nasz charakter i jest pewnego rodzaju osobistą wizytówką. Czasami najlepszą rzeczą jaką możemy zrobić jest zachowanie prostoty i sięganie po ubrania klasyczne i ponadczasowe. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek odnośnie poszukiwania własnego stylu i podkreślenia swojego charakteru.

Jak odnaleźć swój styl?

1. Szukaj inspiracji/ikony mody

Aby odnaleźć własny styl powinnaś przede wszystkim szukać inspiracji. Nie musisz wychodzić z domu, żeby obserwować największe ikony mody. Mnóstwo inspiracji znajdziesz na Pintereście, ale przede wszystkim Instagramie. Zaobserwuj profile blogerek, które do Ciebie przemawiają, obserwuj styl znanych i lubianych. Eksperymentowanie i zabawa modą jest niezbędna do odnalezienia własnego stylu. Nie musisz trzymać się określonej estetyki, zakładaj to, co po prostu Ci się podoba i zapewnia Ci komfort. Mieszaj style, kolory, materiały, bo właśnie to pozwoli Ci na stworzenie osobistego stylu.

20 par butów z pazurem na jesień. Najpiękniejsze modele z sieciówek

2. Jak wyobrażasz idealną siebie?

A teraz zamknij oczy i pomyśl jak chciałabyś wyglądać na konkretną okazję. Wyobraź swój idealny strój na randkę, do pracy, szkoły czy imprezę. Jeżeli nie masz zbyt wielu okazji na noszenie eleganckich sukienek i szpilek, zaopatrz się w klasyczną małą czarną, którą będziesz mogła zakładać na tego typu okazje. A może wolisz luźny styl i widzisz siebie raczej w klasycznych dżinsach i białym topie? Zainwestuj w lepszej jakości dżinsy, które są podstawą wielu stylizacji i zaszalej z dodatkami, które Cię wyróżnią i dodadzą charakteru.

3. Nie bój się ryzykować

Własny styl to przede wszystkim unikalność. Nie bój się łączyć ze sobą różnych elementów, materiałów, wzorów, bo właśnie to pozwoli Ci stworzyć coś oryginalnego i unikatowego. Jeżeli będziesz dopasowywać się do społeczeństwa i wyglądać jak każdy, nie będziesz w stanie zaprezentować własnego stylu. Pamiętaj, że moda to indywidualność.

Płaszcz, który nigdy się nie wyjdzie z mody. Od lat jest ulubieńcem influencerek

4. Kluczem jest komfort

Nic nie liczy się bardziej niż własne samopoczucie. Jaki jest sens nosić super modne ubrania, które wprawiają Cię w zakłopotanie i sprawiają, że czujesz się przebrana, a nie ubrana? Musisz odnaleźć styl, który będzie odzwierciedlał Ciebie i podkreślał Twoją osobowość.

5. Moda i trendy ewoluują

Pamiętaj, że wszystko zmienia się z biegiem czasu. Moda i trendy wciąż żyją, zmieniają się, powracają i tak w kółko. Obecnie możemy zauważyć ogromny powrót do stylu lat 90-tych. Być może moda ta wkrótce przeminie, a na pierwszy plan wysunie się coś zupełnie innego. Dlatego nie pozwól, abyś stała się niewolnikiem trendów, skup się raczej na osobistym stylu i wyglądzie. Bądź autentyczna, wtedy masz szansę na odnalezienie prawdziwej siebie.

Najpiękniejsze fryzury i akcesoria do włosów z lat 80. Powracają z podwójną siłą