Niektórzy mają genetyczne predyspozycje do trądziku, ale stan zapalny ma również kilka prostych przyczyn, których z łatwością możemy uniknąć.

Jeśli tylko nie chorujesz na trądzik, ale na Twojej buzi często pojawiają się pryszcze, możesz temu z łatwością zaradzić.

Lżejszy i przyjazny dla skóry makijaż

Nawet jeśli nie jesteś gotowa, aby używać bardzo lekkiego pokładu, wybierz taki, który ma właściwości antybakteryjne. Możesz też zmieszać podkład z kremem anty-trądzikowym.

Nawilżaj i złuszczaj

Jednym z najlepszych sposobów, aby zapobiec powstawaniu pryszczy jest utrzymywać skórę nawilżoną i regularnie ją złuszczać. Pamiętaj, by wybierać delikatny peeling chemiczny z AHA i BHA.

Przestań dotykać twarzy

Trzymając ręce z dala od twarzy zmniejszysz ryzyko podrażnień i nie przenosisz na nią bakterii z rąk. Pamiętaj również, by regularnie dezynfekować pędzle, czy gąbeczki, którymi nakładasz podkład. To prawdziwe siedlisko bakterii!

Stosuj ochronę przeciwsłoneczną

Wiele przeciwtrądzikowych produktów sprawia, że skóra jest bardziej wrażliwa na promieniowanie UV. Jednym z najlepszych sposobów, aby zapobiec powstawaniu pryszczy jest zapewnienie skórze ochrony przed szerokim spektrum UVA i UVB. Pamiętaj więc o dobrym filtrze przeciwsłonecznym i kapeluszu.

Zmniejsz stres

Stres sieje prawdziwe spustoszenie na skórze. Jeśli tylko jest to możliwe, staraj się jak najczęściej relaksować.

Telefon

Nasz telefon to siedlisko bakterii, które często przykładamy do twarzy. Pamiętaj, by regularnie czyścić obudowę i korzystaj z zestawu słuchawkowego.

Jedz zdrowo i dużo pij

Jeśli chcesz pożegnać pryszcze, dbaj o to co jesz i pijesz! Toksyny z fast foodów mają bardzo zły wpływ na cerę. Pij dużo wody mineralnej i jedz dużo owoców oraz warzyw. Szybko zauważysz poprawę!

Jak zapobiegać powstawaniu pryszczy?