No i stało się – obudziłaś się rano, a na Twojej buzi zagościł pokaźnych rozmiarów pryszcz.

Po pierwsze: NIE WYCISKAJ!
Po drugie: NIE PANIKUJ!

Oto kilka sposobów na to, by nieproszony gość nie zepsuł Ci imprezy.

Czytaj: Te gwiazdy borykają się z trądzikiem (FOTO)

1. Aspiryna – nie tylko na ból głowy

Masz aspirynę? Jeśli tak, Twój pryszcz za kilka godzin nie będzie Cię już martwił. Rozpuść tabletkę w wodzie, by zrobiła się „papka”. Nałóż na stan zapalny i cierpliwie czekaj.

2. Zielony kolor przyjdzie na ratunek

Nałożenie zielonego korektora, lub jeśli go nie masz, cienia do powiek (koniecznie mat!), pomoże Ci bardzo skutecznie zatuszować zaczerwienienie. Nałóż produkt na buzię posmarowaną kremem w miejscu wyprysku i zaczerwienienia i wklep starannie. Później nałóż podkład, sypki puder w niewielkiej ilości i korektor w cielistym odcieniu – koniecznie o ton jaśniejszy od podkładu.

3. Korektor DIY

Jeśli nie masz korektora, możesz zmieszać podkład z sypkim pudrem, który go zagęści.

4. Dziewczęce policzki

Najskuteczniejszym sposobem na odciągniecie uwagi od pryszcza jest nałożenie na policzki odrobiny różu. Podkreśl też oczy i usta, aby to one przyciągały wzrok.

5. Wybierz różową, bądź fioletową szminkę

Staraj się unikać odcieni czerwieni w makijażu, które zamiast akcentować kształt ust, podkreślą kondycję twojej cery. Jeżeli pryszcz pojawił się na brodzie, odpuść sobie błyszczyk do ust i postaw na mat. Połysk niepotrzebnie skupi uwagę na dolnych partiach twarzy.

TUTAJ poznacie inne skuteczne sposoby na pozbycie się pryszcza. A w jakim stanie jest dziś Wasza cera? Przydadzą się Wam nasze porady?

Jak zamaskować pryszcza? Tricki + makijaż!