A więc przywitaliśmy już 2019 rok. Życzyliśmy sobie “wszystkiego dobrego”, klepaliśmy po plecach i spisaliśmy postanowienia noworoczne. Jesteśmy więc gotowi na to, co nadchodzi, prawda? Biorąc na warsztat szeroko pojęty temat trendów kosmetycznych, przyznam, że nieco się obawiałam. W tamtym roku widzieliśmy ich tyle, że ciężko je nawet wyliczyć. Czym wita nas 2019? Cóż, z pełnym rozświetleniem na twarzy pod nazwą “joga skin”.

Spokojnie, nie musisz od razu zapisywać się na jogę. Termin został zaproponowany przez makijażystkę Sarę Hill, która podzieliła się przepisem na najjaśniejszą skórę na świecie. Podstawą “skóry prosto z jogi” jest bezapelacyjnie regularna i odpowiednia pielęgnacja. Oczyszczanie, złuszczanie i nawilżanie to absolutny wymóg tego trendu.

ZOBACZ TEŻ: CZY TECHNIKA 3D W NAKŁADANIU ROZŚWIETLACZA FAKTYCZNIE DAJE JESZCZE LEPSZY EFEKT?

Potem możesz przejść do aplikacji – zaczynasz od stworzenia swojego “miksa” kosmetyków. Sara zaleca dwie krople podkładu (ok 70% całości), kroplę serum nawilżającego oraz pół kropli rozświetlacza w płynie. Całość mieszasz na rękach i aplikujesz na twarz jak podkład. Pozostaje zblendować mieszankę na twarzy i odpowiednio ją skomponować ze skórą za pomocą pędzla, beauty blendera bądź rąk. Przepis jest dość prosty, ale przesadzając z ilością, możesz go bardzo szybo zepsuć.

Oto, jak robi to profesjonalistka:

Efekt ma być porównywalny do naturalnie rozświetlonej cery, która jest świeża i naturalna. Skóra z daleka wygląda na promienną i zdrową – zupełnie jakbyś wyszła przed chwilą z jogi i aż roznosi Cię od energii, którą dały Ci zajęcia, co widać też na Twojej twarzy. Jest delikatnie zroszona, nawilżona i radosna.

ZOBACZ TEŻ: Jak się ładnie umalować? Proste wskazówki, gdzie nakładać róż, bronzer i rozświetlacz

Zapewne zapytasz, czy przy tej technice warto jeszcze używać korektora? Tylko wtedy, gdy potrzebujesz dodatkowego krycia bądź stawiasz na makijaż oczu. Chociaż sam efekt “joga skin” nie potrzebuje naszym zdaniem żadnych dodatków.

Jak Ci się podoba taki makijaż? Wygląda naturalnie czy za bardzo świeci po oczach?