Idealna suknia ślubna to marzenie każdej kobiety, która przymierza się do ślubu. Ma być wyjątkowa, niepowtarzalna i absolutnie perfekcyjna – wszak planujemy wziąć ślub tylko raz… Projektantka sukien ślubnych Charlie Brear radzi, jak przygotować się do wyboru tej Jedynej kreacji:

Czytaj więcej: Suknia ślubna dla puszystej – jaka powinna być?

Odpowiedni styl i klimat

Pomyśl o nastroju, jaki chcesz stworzyć. Weź pod uwagę miejsce, kwiaty, styl zaproszonych gości. Nie ograniczaj się tylko do swojej osoby. Całość ma być spójna, tylko wtedy będzie robić dobre wrażenie.

Budżet

Ustal sobie budżet. Jeśli zamarzy Ci się suknia trzykrotnie przekraczająca Twoje możliwości finansowe, będziesz mocno sfrustrowana tym faktem.

Wchodząc do salonu zaznacz, ile chcesz przeznaczyć na swoją ślubną kreację.
Zrób rekonesans. Wybierz interesujące Cię modele, nawet w internecie. Możesz je wydrukować i pokazać w salonie – być może będą mieli podobny model.

Doradcy

Zabierz ze sobą jedną, dwie osoby (ale nie więcej). Powinny być z Tobą przy każdej przymiarce.

Nie za dużo na raz!

Nie odwiedzaj zbyt wielu miejsc. Wybierz kilka najlepszych butików i nie bój się, że przeoczysz coś fantastycznego. I tak nie będziesz w stanie przymierzyć wszystkich kreacji tego świata.

Nie mierz zbyt wielu sukien – 5-6 w każdym butiku to maksimum. Stwórz sobie listę 3 najlepszych kreacji i wybierz spośród nich.

Bądź spontaniczna i nie bój się przymierzyć tego, co sugeruje pani ekspedientka. Uwierz, ona ma doświadczenie i od tego jest, byś była zadowolona.

Przygotuj się!

Postaraj się mieć na sobie odpowiednią bieliznę, staranny makijaż (co nie znaczy mocny) i odpowiednio uczesane włosy. Nie wchodź do sklepu, jeśli czujesz, że akurat dziś wyglądasz fatalnie. Wtedy w żadnej sukni nie będziesz się sobie podobać.

Jak wybrać idealną suknię ślubną?
Photo credit: …love Maegan / Foter / CC BY