Sezon zimowy jest szkodliwy dla skóry. Z efektami chłodu mierzyła się niejedna Polka. Suche powietrze i zimny wiatr mogą prowadzić do wysuszenia, powstawania przebarwień i podrażnienia.

Nie ma jednak powodu, aby zaczynać nowy rok od smutnej, suchej skóry. Dermatolog Barbara Sturm, guru pielęgnacji skóry gwiazd takich jak Kim Kardashian, Rosie Huntington-Whiteley i Elsa Hosk, wyjaśnia, jak dbać o suchą skórę w zimie oraz utrzymać zdrowy blask.

Skóra staje się szczególnie sucha w zimie z kilku powodów. Chłód może doprowadzić do uszkodzenia na poziomie komórkowym. Niedostateczne ukrwienie niekorzystnie wpływa na funkcjonowanie tkanki i komórek skóry. Spowalnia wytwarzanie sebum, ważnej części tarczy lipidowej, która chroni naszą skórę i utrzymuje gładkość skóry.

style="overflow:hidden;">

ZOBACZ TEŻ: TEN JAPOŃSKI KREM NAWILŻAJĄCY TO PRAWDZIWY HIT! KOBIETY STOSUJĄ GO OBSESYJNIE!

Dermatolożka zaleca regularne stosowanie kremu ze składnikami osłonowymi, takimi jak olej z pestek winogron. Aby przygotować i chronić skórę, należy zachować równowagę podczas mroźnych, zimowych miesięcy. Kluczem do sukcesu są składniki regeneracyjne- przeciwutleniacze i związki aktywujące telomerazy.

Oprócz zimnego powietrza nasza skóra staje w obliczu walki z suchym powietrzem, które może jeszcze bardziej pogorszyć stan skóry i spowodować zwiększoną utratę cennej wilgoci. Kwas hialuronowy, który zawiera krótkołańcuchowe cząsteczki, pomaga skórze uzupełnić zapasy wilgoci w najgłębszych warstwach skóry. Skóra z tendencją do przesuszania cierpi w zimowych warunkach, dlatego wymaga szczególnej ostrożności.

ZOBACZ TEŻ: DELIKATNA SKÓRA DŁONI KONTA ZIMA! 5 KREMÓW OCHRONNYCH DO RĄK NA ZIMNE DNI

Na ogólną kondycję skóry wpływają także nawyki żywieniowe. Spożycie zbyt dużej ilości soli, cukru lub alkoholu będzie miało negatywny wpływ na skórę. Zaleca się picie herbaty i wody zamiast napojów gazowanych i kawy. Dieta bogata w antyoksydanty, niezbędne kwasy nienasycone i minerały dostarczają naszemu ciału wszystkiego, co niezbędne do wsparcia i regeneracji skóry.

NAJCZĘŚCIEJ POPEŁNIANIE BŁĘDY W PIELĘGNACJI SKÓRY ZIMĄ

Stosowanie agresywnych peelingów kwasowych pozostawia skórę bez odpowiedniej ochrony. Innym bardzo częstym błędem jest używanie zbyt wielu produktów, które podrażniają skórę i mogą powodować zapalenia. Ważne, aby przyjrzeć się składnikom i upewnić się, że są one korzystne dla skóry. Jakość skóry jest silnie uzależniona od procesu regeneracji, który rozpoczyna się o godzinie 23:00! Zaleca się unikanie szybkiego trybu życia ze zbyt małą ilością snu i złą dietą.

Weekend ready. ✨ @OliviaCulpo — skinspiration everyday. #TEAMSTURM

Post udostępniony przez Dr. Barbara Sturm (@drbarbarasturm)

Sunday #SKINspiration — stay hydrated! ✨ @MisssCampbell

Post udostępniony przez Dr. Barbara Sturm (@drbarbarasturm)