Do tego przekąski i drinki są o wiele tańsze. Po co komu klub? Prywatki mają tylko jedną wadę – ktoś z waszej paczki musi udostępnić mieszkanie i zorganizować jedzenie.

Bałagan nie jest największym problemem, to właśnie poczęstunek najczęściej zniechęca do organizowania domówek. Wszyscy chcemy iść się pobawić z przyjaciółmi, ale nikt nie chce tracić czasu na przygotowania, prawda? Jest na to sposób! Szybki i smaczny poczęstunek zapewni ci pizza online. Jeśli do tej pory nie organizowałaś przyjęć, bo bałaś się, że nie podołasz temu zadaniu, to koniecznie czytaj dalej!

Nie przesadzaj, to tylko domówka!

OK, nie lubisz tracić czasu na żmudne przygotowania, nie masz też zbyt wiele funduszy na organizowanie przyjęć. Czy to dobra wymówka? Nie! Jeśli chcesz spędzić czas z bliskimi, to przecież nie zaprosisz kogoś, kto będzie oceniał wystrój twojego mieszkania i krytycznie wypowiadał się o poczęstunku. To TWOI znajomi! Na pewno ucieszą się, że w ogóle ich zaprosiłaś. Tak naprawdę odpowiedni klimat imprez zależy od ekipy. Wszystko inne schodzi na dalszy plan. Po prostu poczęstuj ich dobrą pizzą i włącz radio. Tobie zawsze jest miło, gdy jesteś zapraszana, prawda? Nastawiasz się pozytywnie i przymykasz oko na różne niedociągnięcia. Poza tym nie oczekujesz wyszukanych dań i eleganckiej zastawy. Najważniejsze to cieszyć się swoim towarzystwem. Pomyśl o tym, że twoja impreza pozwoli zapomnieć na chwilę o codziennych obowiązkach i będzie po prostu fajną zabawą bez zbędnego nadęcia i lansowania się. Odpuść sobie obcisłą sukienkę i mocny makijaż. Poczuj się swobodnie, a twoi goście na pewno to docenią i następnym razem sami zorganizują posiadówkę, na którą cię zaproszą. Jeśli postawisz poprzeczkę zbyt wysoko, nikt nie będzie miał odwagi z tobą konkurować.

Babskie spotkanie z poczęstunkiem

Kiedy ostatni raz byłaś na piżama party? Nie pamiętasz? To znak, że musisz zorganizować je u siebie! Zaproś koleżanki na wspólne oglądanie komedii romantycznych. Możecie też pobawić się w karaoke lub zagrać w gry planszowe. Nałóżcie na twarz maseczki, pomalujcie sobie wzajemnie paznokcie i poplotkujcie o znajomych, których akurat z wami nie ma. Po prostu spędźcie ze sobą czas! Skupcie się na sobie, a nie na zakąskach. Zamów jedzenie online i tym sposobem zyskaj dodatkowy czas dla swoich koleżanek. Większość z was zapewne dba o dietę, więc takie odstępstwo od rygorystycznych posiłków na pewno dostarczy masę radości. Wspólne nocowanie ma tę zaletę, że nikt nie wraca do domu po upływie kilku godzin. Będziecie mogły śmiać się i rozmawiać aż do następnego dnia! Rano zróbcie razem śniadanie i koniecznie zaplanujcie kolejne spotkanie. W dzisiejszych czasach kontakty stają się coraz bardziej nieregularne. Przyznaj się, kiedy ostatnio umówiłaś się z koleżanką na dłużej niż dwie godziny? Podczas tak krótkich spotkań trudno o dobrą atmosferę do zwierzeń. Nie pozwól, by twoje przyjaźnie uległy osłabieniu tylko dlatego, że jesteś źle zorganizowana. To prawda, że każda z was ma swoje życie i masę obowiązków, ale skoro wam na sobie zależy, to na pewno dacie radę tak zaplanować czas, by znaleźć wspólny wolny termin. Facebook i telefon nigdy nie zastąpią spotkania twarzą w twarz. Dajcie sobie to, co najcenniejsze – czas. Domówka to świetna okazja do bycia ze sobą tak naprawdę. W klubach się tańczy lub wymienia zaledwie kilka zdań. Nawet jeśli byście chciały uciąć sobie dłuższą pogawędkę, to głośna muzyka wam na to nie pozwoli. Idealne rozwiązanie? Oczywiście domówka!

Filmy + pizza online = wieczór idealny!

Boisz się, że twoi goście będą się nudzić? Przygotuj więc dla nich filmy, które będą wywoływać salwy śmiechu! Na każdym babskim wieczorze sprawdzi się Dziennik Bridget Jones lub inna komedia romantyczna. Najlepiej wybierz klasyki, w których główni bohaterowie poprawiają sobie nastrój pizzą. Narobisz gościom apetytu i na pewno ucieszą się, gdy dostawca zapuka do drzwi! Danie to jest świetnym sposobem na poprawę humoru. Czy można jeść pizzę i odczuwać smutek? Oczywiście, że nie! Dobrą pizzę zamówisz tutaj: https://pizzahut.pl/. Jeśli twoi znajomi lubią jakiś serial, możesz zaprosić ich na maraton. Ostatnio coraz częściej wraca się do Przyjaciół. Możesz też zaproponować, by każdy przyniósł swój ulubiony film i wspólnie podejmiecie decyzję, który obejrzycie. Dobrym pomysłem jest też zrobienie listy tytułów, które będą towarzyszyć wam podczas kolejnych domówek. Jeśli jesteście zgraną paczką, niech każdy z was po kolei organizuje u siebie takie wieczory. Najlepiej, jeśli ustalicie, że będą się one odbywały cyklicznie. Jeśli nie dacie rady spotykać się co tydzień, postarajcie się raz w miesiącu. Po jakimś czasie przyzwyczaicie się do takich wieczorów i będzie wam coraz łatwiej rozplanować je w kalendarzu. Pamiętaj, o przyjaciół trzeba dbać i okazywać im ciągłe zainteresowanie!