Marzeniem każdej z nas jest cieszyć się zapachem ulubionych perfum jak najdłużej.

Niestety często w trakcie dnia perfumy wietrzeją i po przyjemnych nutach nie zostaje ani śladu.

Jak sprawić, żeby perfumy pachniały długo i intensywnie?

Czytaj: 6 perfum, które każda Francuzka ma przynajmniej raz w życiu

Dziś mamy dla Was 13 skutecznych tricków, które pozwolą Wam dłużej cieszyć intensywnym zapachem ulubionych pachnideł! Oto one:

1. Trzymaj perfumy w odpowiednim miejscu

Jeśli przechowujesz perfumy w łazience (tak jak my;))- robisz duży błąd! Eksperci mówią, że nie należy przechowywać ich w łazience lub innych wilgotnych, ciepłych miejscach. Ciepło, światło i wilgoć znacznie wpływają na jakość zapachu. Perfumy najlepiej przechowywać w sypialni, w której zazwyczaj jest chłodniej i należy przechowywać je z dala od okien.

2. Wazelina dobra na wszystko!

Super trick: Przed użyciem perfum posmaruj wazeliną miejsca, które chcesz spryskać. Natłuści ona skórę i zapach utrzyma się na niej dużo dłużej, niż na suchej skórze.

3. Najpierw balsam, potem zapach

Pamiętaj o złotej zasadzie: sucha skóra szybko pozbywa się zapachów. Zanim użyjesz perfum, czy zapachowych mgiełek do ciała, natrzyj skórę nawilżającym, bezzapachowym balsamem.

Czytaj: Perfumy w kremie domowej roboty

4. Perfumuj się na golasa!

Najlepiej popsikać się perfumami tuż po kąpieli i przed ubraniem się. Wilgotna, rozgrzana skóra lepiej przyjmuje zapach.

Jak sprawić, żeby perfumy pachniały długo i intensywnie?

5. Co z tymi nadgarstkami?

Zazwyczaj opryskujemy zapachem nadgarstki i pocieramy je o siebie. Okazuje się, że to duży błąd! Podczas tarcia wpływamy na jakość zapachu: nuty znikają szybciej i są mniej intensywne.

6. Pamiętaj o ciepłych obszarach na ciele

Ciepłe obszary na ciele to najlepsze miejsca do rozpylania perfum. Pulsująca krew sprawia, że cały dzień możemy cieszyć się ich intensywnością. Aby Twój zapach utrzymał się dłużej, wybierz kilka z niżej wymienionych punktów na ciele. Te obszary sprawią, że perfumy utrzymają się dłużej i będą odpowiednio rozłożone – nie będziesz pachnieć ani zbyt słabo, ani zbyt intensywnie.

Najlepsze obszary to rozpylania perfum: szyja, wewnętrzna strona stawu łokciowego, obszar nad pępkiem, miejsca za kolanami, kostki, nadgarstki.

7. Pachnąca chmurka

To dopiero świetna zabawa! Jednym z najlepszych sposobów na równomierne rozprowadzenie zapachu na ciele jest rozpylenie go w powietrzu i wejście w chmurę zapachu. To sposób dla tych, które chcą zmniejszyć intensywność mocniejszego zapachu.

8. Spryskiwanie włosów

Spryskiwanie włosów zapachem na bazie alkoholu nie jest najlepszym pomysłem, bo może on wysuszyć nasze kosmyki. Zamiast tego spryskaj grzebień i przeczesz nim włosy. Twoje pukle będą lekko pachnące i nieuszkodzone.

9. Sposób na kończące się perfumy

Jeśli kończą się Twoje ulubione perfumy i atomizer już nie działa, otwórz buteleczkę i dodaj ostatnie krople do bezzapachowego balsamu do ciała. Delikatne nuty będą z Tobą przez cały dzień!

Jak sprawić, żeby perfumy pachniały długo i intensywnie?

10. Trick na pozbycie się zapachu

Kiedy wybierasz się do perfumerii na poszukiwanie nowego zapachu i spryskałaś się takim, który nie przypadł Ci do gustu, skorzystaj z mokrej chusteczki do demakijażu: skutecznie zneutralizuje niechciany zapach i pozwoli testować na nowo. Dobrym sposobem jest też używanie wizytówek, czy pasków do próbowania zapachów.

11. Zapach dla cierpliwych

Aby poczuć prawdziwy zapach perfum, które testujesz, poczekaj, aż perfumy całkowicie wyschną. Pierwszy odczuwalny zapach to tylko jedna nuta, która znika po kilku minutach.

12. Perfumy na wynos

Jeśli chcesz odświeżyć swój zapach w ciągu dnia, nie musisz nosić ze sobą całej butelki. Spryskaj perfumami patyczki do uszu i wsadź je do szczelnej, foliowej torebki. To Twój perfumowy zestaw na wynos!

13. Pachnące ubrania

Owiń zapachowe mydełka w cienką warstwę bibuły i włóż je do swoich szuflad z ubraniami. Od dziś będą pachnieć niesamowicie!

Jak sprawić, żeby perfumy pachniały długo i intensywnie?