Nie od dziś wiadomo, że seks oprócz przyjemności przynosi wiele zdrowotnych korzyści. Prawdą jest również to, że dobroczynnie wpływa na naszą urodę. Dietetycy mówią nawet, że wielokrotnie jego skutki są lepsze, niż te uzyskane podczas wizyty u kosmetyczki. Dlaczego?

Seks na piękną skórę

Seks poprawia ukrwienie, osusza gruczoły łojowe i napina skórę twarzy. Krew, która zaczyna szybciej krążyć, dostarcza do organizmu więcej tlenu i składników odżywczych. To wszystko sprawia, że skóra staje się nawilżona, odżywiona i napięta. Co więcej, kobieta, która prowadzi regularne życie seksualne ma widocznie mniej zmarszczek niż te kobiety, które rzadko się kochają. Lekarze utrzymują, że seks powstrzymuje biologiczne objawy starzenia się.

Bielizna i dodatki inspirowane 50 twarzami Greya (FOTO)

Czytaj: Seks na zgrabne ciało

To również doskonała dieta i trening dla ciała. Podczas seksu pracuje wiele partii naszego ciała, dzięki czemu wzmacniamy nasze mięśnie i intensywnie spalamy kalorie. Często sięgamy po słodycze, bo te wprowadzają w stan błogiego zadowolenia. Seks działa tak samo, więc dzięki niemu nie sięgamy po kaloryczne posiłki.

Seks singielki

Czytaj: Seks na lśniące włosy

Seks sprawia również, że włosy stają się lepiej odżywione, a co za tym idzie, są mocniejsze i zdrowsze. Lekarze potwierdzają, że stosunek pobudza wzrost naszych włosów, wzmacnia ich kondycję, a także zapobiega ich wypadaniu oraz nadaje im niezwykłego blasku. Dlaczego? Aktywne życie seksualne pobudza wydzielanie hormonów i stabilizuje ich stężenie we krwi. To wszystko, czego potrzebują nasze włosy!

Dziś chyba nie odmówicie swojemu ukochanemu miłosnych igraszek;) Przypominamy, że w niejednym wywiadzie Miranda Kerr podkreślała, że to właśnie seks sprawia, że wygląda tak zjawiskowo!

Jak seks wpływa na naszą urodę?