Życie studenckie nie jest synonimem zdrowego trybu życia, więc nie ma w tym nic dziwnego, że wielu studentów podczas studiów przybiera na wadze. Jeśli chcesz utrzymać wagę na stałym poziomie lub nawet stracić kilka kilogramów, koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Te proste wskazówki pomogą Ci oprzeć się niektórym pokusom życia studenckiego i nauczą kilku zdrowych nawyków żywieniowych.

Trzymaj się z dala od automatów z jedzeniem

Pierwsza zasada to po prostu uniknąć automatów z batonami/chipsami i innymi przekąskami w akademiku i uczelni. Cukier, tłuszcz i słodzone napoje – to na pewno nie są produkty, które wspomagają odchudzanie. A tylko takie „grzeszki” znajdujemy w automatach.

Zwracaj uwagę na to, co jesz

Jednym z najlepszych sposobów, aby schudnąć na studiach jest po prostu śledzić każdy posiłek i przekąskę. Możesz to robić przy pomocy aplikacji w telefonie, które liczą kalorie. Pamiętaj, by nie jeść późno w nocy. Jeśli siedzisz do późna ze znajomymi zamiast chipsów zjedz talarki z marchewki.

Zdrowe śniadanie

Pierwsze śniadanie jest najważniejsze w szkole i na studiach! Pomoże Ci się skupić, zapewni wystarczającą ilość energii i sprawi, że przy pierwszej okazji nie sięgniesz po fast food. Na drugie śniadanie weź ze sobą owoce i jogurt.

Zdrowe przekąski

Złota zasada: Jeśli masz pod ręką zdrowe przekąski, takie jak orzechy, owoce, czy produkty pełnoziarniste, nie sięgniesz po byle jaki, tuczący produkt. Planuj swój posiłek przed wyjściem z domu i odwiedź sklep spożywczy w drodze na uczelnię.

Mniej cukru

Unikanie napojów gazowanych i słodkich herbat bardzo pomaga przy zachowaniu szczupłej sylwetki. Upewnij się, że wypijasz dziennie 1,5 litra wody mineralnej.

Pij jak najwięcej

Picie tak dużo, jak to możliwe jest jednym z najlepszych sposobów, aby schudnąć na studiach. Kiedy czujesz pragnienie, już jesteś odwodniony, więc posiadanie przy sobie butelki wody mineralnej jest wręcz konieczne. Dodatkowo żołądek napełniony wodą nie odczuwa tak głodu.

Zapisz się na zajęcia fitness

Możesz mieć dostęp do siłowni za darmo na terenie kampusu, ale dobrym sposobem, aby upewnić się, że będziesz regularnie ćwiczyć jest zapisanie się na zajęcia fitness. Najlepiej z koleżanką – będziecie się wzajemnie motywować!

Waż się regularnie

Kup zwykłą, niedrogą wagę i waż się raz w tygodniu rano. To pomoże Ci kontrolować swoją wagę i kiedy zauważysz, że przybyły 2-3 kilogramy możesz szybko zareagować.

Jak schudnąć będąc na studiach? (FOTO)

Jak schudnąć będąc na studiach? (FOTO)