Chociaż za oknem wciąż śnieg, wkrótce zaczną się przygotowania do nowego sezonu. Wiosna oznacza czas na porządki. Dotyczą one nie tylko naszych domów, lecz także szaf. Nie wiesz od czego zacząć wiosenne porządki? Podpowiemy Ci, co zrobić, aby przez wymianę garderoby przejść bezproblemowo. Z kilkoma prostymi wskazówkami będzie to o wiele łatwiejsze. Pamiętaj, że generalne porządki pozwolą Ci stworzyć lepiej zorganizowaną przestrzeń!

Nie wyobrażamy sobie wiosennej garderoby bez tej koszulki. Jeden z największych trendów!

Wiosenne porządki od początku

Generalne porządki w szafie powinno się przeprowadzać przynajmniej dwa razy w roku. Dzięki temu będziesz mogła uniknąć bałaganu oraz stresu związanego z ciągłym przekopywaniem swoich ubrań w poszukiwaniu tego, co chcesz na siebie założyć. Zacznij od samego początku, czyli od wyjęcia wszystkich swoich ubrań, nawet tych, których nie nosisz. Pozwoli Ci to zobaczyć, ile tak naprawdę masz rzeczy i zdecydować, czy naprawdę potrzebujesz ich aż tyle. Zacznij segregować ubrania na te, które nosisz najczęściej, które nosisz od czasu do czasu i z których już w ogóle nie korzystasz. Następnie przepatrz poszczególne części garderoby, sprawdzając ich stan. Te, które nie nadają się już do użytku wrzuć do oddzielnego pudełka. Nie wyrzucaj ich – jeśli sama nie przepadasz za DIY, spróbuj przekazać je komuś, kto uwielbia przerabiać ubrania i tworzyć modę z recyklingu. Ubrania, których już nie potrzebujesz, odsprzedaj na aplikacjach typu Vinted. Następnie zabierz się za to, co planujesz zostawić w swojej szafie. Wiosenne porządki pomogą Ci przygotować się na nadchodzący sezon!

Wiosenne porządki

Porządki po zakończeniu zimy oznaczają dla nas chowanie sezonowych ubrań. Zadbaj o to, aby spakować je odpowiednio, zabezpieczyć i ułożyć w szafie. Pomocne mogą być wszelkiego rodzaju pudełka lub inne organizery. Jeśli masz możliwość, spakuj wszystko próżniowo – to ogromna oszczędność przestrzeni! Nigdy nie chowaj brudnych ubrań – wszystkie powinny być wyprane. Wyposażenie swojej szafy w różnego rodzaju organizery i pudełka pomaga zachować w niej porządek, więc jeśli masz z tym problem, polecamy skorzystać z tego patentu. Dzięki temu ubrania nie będą się mieszać.

Wiosenne trendy, o których będziesz chciała się dowiedzieć jako pierwsza!

Co dalej?

Dokładnie notuj, co zostawiasz w szafie – zrób spis, ile masz bluzek, sukienek, spódnic, butów i całej reszty. Według tej listy sporządź kolejną – tym razem z rzeczami, których będziesz potrzebować. Postaraj się nie kupować zbyt dużej liczby ubrań, która znów będzie leżała nieużywana na dnie. Zamiast tego zacznij świadomie budować to, z czego składa się Twoja garderoba. Dobieraj ubrania, które będą do siebie pasować i będą tworzyły przeróżne stylizacje. W ten sposób przeprowadzisz generalne wiosenne porządki w ekologicznym stylu!