Kultowe szpilki z czerwoną podeszwą od Christiana Louboutina to prawdopodobnie najbardziej pożądane przez kobiety buty na świecie. Która z nas nie marzy o tym, aby stać się posiadaczką chociażby jednej pary? Seksowne, piękne i podobno bardzo niewygodne… Tę ostatnią cechę zdecydowanie jesteśmy im w stanie wybaczyć! Zastanawiałyście się kiedyś, jak wygląda proces powstawania tych butów? Zaraz Wam wszystko wyjaśnimy!

ZOBACZ TEŻ: CHRISTIAN LOUBOUTIN WPROWADZA DO SWOJEJ OFERTY SZMINKI

Jak powstają najbardziej pożądane szpilki świata? (VIRAL)Projektant zdradził, jak wygląda proces tworzenia szpilek, które będą indywidualnie dopasowane do stopy klientki. Jesteście ciekawe?

Krok pierwszy

Pakuj walizki i udaj się do Paryża! Każdy powód jest dobry do odwiedzenia tego pięknego miasta, a co dopiero idealnie dopasowane szpilki… Droga do wymarzonych butów zaczyna się w Atelier projektanta w 1. dzielnicy Paryża.

Krok drugi

Kiedy już dotrzesz do siedziby projektanta, Twoje stopy zostaną dokładnie zmierzone. Wymiary pobierane są z kilkunastu kluczowych punktów. Kolejnym krokiem jest wykonanie odcisku stóp w specjalnej piance, dzięki temu powstanie dokładny odlew, a szpilki będą idealnie dopasowane.

Jak powstają najbardziej pożądane szpilki świata? (VIRAL)

Krok trzeci

Teraz należy wybrać swój wymarzony model. Możesz sięgnąć po jeden z kultowych modeli np. Pigalle, Fifi lub So Kate. Na tym etapie należy wybrać zdecydować również, jaką wysokość ma mieć obcas, jaki kształt ma mieć nosek, z jakiego materiału mają zostać uszyte buty oraz czy mają mieć jakieś zdobienia (np. kryształki).

Krok czwarty

W tym momencie zaczynają działać rzemieślnicy. Zaczynają od przygotowania odlewów Twoich stóp, na których będą powstawać wymarzone buty. Teraz nakłada się na nie pierwszą warstwę skóry (niezależnie od tego, jaki materiał wybierzesz), która będzie „bazą” szpilek.

Jak powstają najbardziej pożądane szpilki świata? (VIRAL)

Krok piąty

Wszystkie elementy, z których będą uszyte buty są teraz ręcznie wycinane. Kolejnym krokiem jest przekazanie ich do osób, które zajmują się szyciem.

Jak powstają najbardziej pożądane szpilki świata? (VIRAL)

Krok szósty

Buty są już „gotowe”, a Ty musisz znowu udać się do Paryża na przymiarki. Jest to bardzo ważny krok, ponieważ pomoże w idealnym dopasowaniu szpilek. W końcu nie chciałabyś przecież, żeby cokolwiek Cię uwierało i gniotło? Będziesz miała stuprocentową pewność, że ostatecznie wyjdziesz z parą doskonałych w każdym calu butów.

Krok siódmy

Teraz wszystkie wycięte i pozszywane elementy zostają ze sobą trwale połączone. Buty są już gotowe, no chyba, że zażyczysz sobie specjalnych zdobień, np. z przepięknie połyskujących kryształków.

Jak powstają najbardziej pożądane szpilki świata? (VIRAL)

Krok ósmy

Buty już czekają na Ciebie w Atelier! Ostateczną kontrolę jakości przeprowadza sam Christian Louboutin! Możesz w końcu cieszyć się swoimi idealnymi szpilkami!

Koniecznie zobaczcie poniższą animację, która pomoże Wam zobrazować jak wygląda proces tworzenia tych cudeniek!

If you can dream it, we can make it. In Christian Louboutin’s Paris Atelier, elite artisans bring your footwear wishes to life through our Made to Measure service. http://bit.ly/1j35lF4

Posted by Christian Louboutin on 1 październik 2015