Cętki, łatki i paski atakują ze wszystkich stron. Niemal każdy projektant zawarł w bieżącej kolekcji jakiś dziki wzór, a polskie ulice powoli zaczynają przekształcać się w coś podobnego do safari. I przy tej okazji zapewne wiele z Was zauważyło, że wybierając element garderoby drukowany w zwierzęcy wzór łatwo jest popełnić gafę.

Jak uniknąć stylistycznych pomyłek, do czego nosić panterki, zeberki i wszystkie pochodne? Kilka praktycznych wskazówek znajdziecie w niniejszym mini poradniku.

Dobieraj wzór do swojej figury. Gęsto drukowane leopardzie cętki wyglądają dobrze niemal na każdym. Ale wzory takie jak krowie łatki czy imitacja skóry żyrafy posiadają dużo „wolnej przestrzeni”, co optycznie powiększa sylwetkę. Podobnie, jak poziome paski zeberki, będą więc ryzykownym strojem dla osoby pulchnej.

Uważnie zestawiaj kolory. Zwierzęce nadruki dobrze wyglądają w towarzystwie barw neutralnych – czerni i bieli, oraz khaki i ecru. Możesz pokusić się o odważne połączenie panterki z wyrazistym odcieniem różu a zebry z żółcią. Szalony pomysł? Na Zachodzie często praktykowany.

Szukaj złotego środka. Jeśli czujesz, że cętkowany płaszcz nie jest propozycją dla Ciebie, ale nadal masz ochotę na odrobinę Afryki w swoim stroju, poszukaj płaszcza obszytego np. lamówką w zwierzęcy wzór, lub po prostu ozdobionego jakimś dzikim detalem. Może nadruk na kieszeniach albo kołnierzu? Do tego wybierz torebkę lub buty (albo to i to) w taki sam deseń i już jesteś trendy!

Zwracaj uwagę na to, co pokreślasz. Zwierzęce wzory bardzo rzucają się w oczy. Możesz więc być pewna, że założenie spódnicy w panterkę przykuje uwagę do twoich nóg i pośladków. Jeśli nie jesteś z nich zbyt dumna, lepiej zrezygnuj z tego pomysłu. Podobnie sprawy mają się w przypadku mało atrakcyjnego biustu i „dzikich” bluzeczek.