Szary i wszelkie jego odcienie to barwy numer jeden na jesień i zimę. Szarości przewijały się przez niemal wszystkie kolekcje jesienno-zimowe, teraz zaś wyglądają na nas z witryn sklepowych.

To kolor niezaprzeczalnie elegancki i bardzo klasyczny – pasuje niemal na każdą okazję, dobrze sprawdza się w wielu zestawieniach. A jednak wciąż sporo jest osób, które nie potrafią się do niego przekonać, argumentując, że jest nudny i smutny.

A szarość potrafi zaskakująco zmieniać swoje oblicze w zależności od dodatków, jakimi ją okrasimy. Dlatego warto przeczytać tych kilka poniższych punktów. Jeśli nie wiesz jak nosić szarości, to dla Ciebie jest ta mała ściągawka.

Dodaj szarości blasku. Wybieraj ubrania z metalicznymi wstawkami, aplikacjami z cekinów lub łusek. Świetnie sprawdzą się też te uszyte z połyskujących tkanin – od satyny po brokaty. Nie zapomnij o srebrnej biżuterii.

Zestaw szarość z bielą lub czernią. To najbardziej klasyczne zestawienie. Dwie podstawowe barwy pasują w zasadzie do wszystkiego, ale w połączeniu z szarym dają zestaw niesamowicie elegancki, idealny dla kobiety z klasą. Możesz też wybrać różne odcienie szarości – na przykład zestaw ze sobą bardzo jasny i bardzo ciemny, a efekt będzie wspaniały.

Przełam szarość żywymi kolorami. Najlepiej będzie wybrać kolory, w jakich występują kamienie szlachetne. To nie żart! Rubinowa czerwień, ametystowy fiolet, kobaltowy błękit czy szafirowa zieleń doskonale ożywią szarą garsonkę. Możesz ubrać pod żakiet kolorową bluzkę lub dobrać torebkę i buty, a nawet pasek. Efekt murowany.

Zwracaj uwagę na krój. Wybieraj najseksowniejsze, najbardziej kobiece kroje szarych ubrań. Wtedy sama poczujesz, że nie musisz nic dodawać. Podkreślająca Twoje kształty sukienka, dopasowany żakiet z interesującym kołnierzem, ołówkowa spódnica pięknie eksponująca nogi – czy potrzeba czegoś więcej? Nie. To kwintesencja kobiecości sama w sobie.

Starannie dobieraj akcesoria. Lakierowane czarne buty i torba będą pięknym dodatkiem do szarego kostiumu. A może zdecydujesz się na jakiś inny kolor? W tej kwestii wszystko zależy od Twojej inwencji twórczej. Buty nie zawsze trzeba dobierać do torebki, ale w przypadku szarości taki zestaw wyglądający jak komplet jest zalecany.