Lekkie, zdawać by się mogło pochodzące z letniej garderoby sukienki, pojawiły się w jesiennych kolekcjach kilku znacznych projektantów. Tym samym kreatorzy podpowiedzieli kobietom, jak przedłużyć użyteczność letniej sukienki i ponosić ją jeszcze jesienią.

Nie wszystkie propozycje nadają się do naszego klimatu, ale można je przecież dowolnie przetworzyć wedle własnego pomysłu i kreatywności.

1. Inspiracją może być zestaw z pokazu Marc by Marc Jacobs, gdzie lekka, kwiatowa sukienka została zestawiona z kryjącymi rajstopami. W poprzednich sezonach jesiennych królowały czarne – w tym roku styliści proponują poszukać granatowych, śliwkowych, brązowych albo szarych. Przy naszej pogodzie koniecznie potrzebne będzie też coś na ramiona.

2. W cieplejsze, wrześniowe dni wystarczy do letniej sukienki dodać czarne, „ciężkie” akcesoria – buty, torebkę, opcjonalnie rękawiczki. Takie zestawienie zmieni nieco charakter sukienki.

3. Świetnym rozwiązaniem jest narzucenie na sukienkę długiego, bardzo modnego tej jesieni, kardiganu. Możesz pozostawić sweter rozpięty lub delikatnie przewiązać w pasie. Do tego możesz dodać kryjące kolanówki.

4. Pod uszytą z lekkiego materiału sukienkę można włożyć gładkie, cieplejsze ubrania – ot, na przykład obcisły, czarny golf.

5. Jeszcze inną propozycją rodem z wybiegu jest dobranie do takiej sukienki hitu tegorocznej jesieni – kozaków sięgających ponad kolano. W tym zestawieniu trzeba jednak pamiętać, aby sukienka była dłuższa, tak, aby część cholewki chowała się pod nią. Ten look zastąpić możesz botkami do kostki i długimi legginsami lub mocno kryjącymi, matowymi rajstopami.

Czy macie swoje własne, sprawdzone pomysły na noszenie letnich ubrań wczesną jesienią?