Każda z nas zna zalety pudru brązującego – możemy go użyć do przyciemnienia kolorytu cery, ożywienia go, do ukrycia zmęczenia, w końcu jako różu do wymodelowania rysów twarzy.

Poniżej przedstawiamy pierwszą zasadę aplikowania tego kosmetyku, kiedy chcemy osiągnąć efekt delikatnie opalonej buzi. Piszemy „delikatnie”, bo nie polecamy radykalnej zmiany odcienia naszej cery. Taki zabieg nigdy nie da naturalnego efektu.

Gdzie naturalnie opalasz się najszybciej? Najczęściej jest to czoło, nos, miejsca pod oczami, broda (patrz: rysunek z lewej strony). To właśnie te partie twarzy muskamy najpierw pędzlem. Uwaga! Po zebraniu pudru pędzlem nie nabieramy go drugi raz, a omiatamy buzię bez dokładania kosmetyku.

Następnie przejdź do linii szczęki i szyi – aby twarz nie odcinała się od szyi im też potrzebna jest delikatna warstewka koloru. Podobnie jak wcześniej wystarczy jedno zebranie pudru pędzlem.

Wyrównania całości koloru delikatnie omieć całą twarz czystym pędzlem, czyli bez dodatkowego nakładania kolejnej warstwy koloru.

Pamiętaj, żeby kolor budować powoli i dokładnie. Inaczej grozi nam efekt „brudnej” lub „starej” twarzy.

Jutro: Jak nakładać bronzer w kremie

Jak aplikować puder brązujący?

Jak aplikować puder brązujący?

Jak aplikować puder brązujący?