Księżna Diana była księżniczką ludu. Była prawdopodobnie najbardziej lubianą członkinią rodziny królewskiej. Nawet teraz gdy styl retro i stylizacje w stylu księżnej Diany powracają, wiele osób zastanawia się, czy nosiłaby te same stylizacje dzisiaj? Za życia księżna Walii była znana z niezwykłego wyczucia stylu. Według Harper’s Bazaar Diana nosiła wszystko, co modne. Od eleganckich spodni i oversizowych swetrów po modne kombinezony, wspaniałe sukienki i zaakcentowane chokery.

Jej styl nie ograniczał się do samych sukienek. Każdy element garderoby pasował do jej estetyki. Nosiła jasne kolory, ale wiedziała również, jak używać odcieni ciemnych, kiedy było to właściwe. Na poważne imprezy często wybierała granatowe sukienki lub inne ciemne ubrania, pokazując, że rozumie naturę tych wydarzeń. Kiedy indziej ubierała się w jaskrawą, słoneczną żółć lub ubrania białe jak śnieg. Była prawdziwym kameleonem w rodzinie królewskiej, ale czy to przełożyłoby się na dzisiejszą scenę modową?

Suknia ślubna księżnej Diany została uznana za jedną z najpiękniejszych w historii, a jej kultowa „suknia zemsty” będzie opowiadana tak długo, jak długo w Wielkiej Brytanii trwała będzie rodzina królewska. Moda bardzo się zmieniła w ciągu ponad dwóch dekad od przedwczesnej śmierci Diany, a niektórzy zastanawiają się, jak ubierałaby się księżniczka w 2022 roku.

„Spencer”: Kristen Stewart jako księżna Diana w pierwszym zwiastunie

Według CNN prawda jest taka, że księżna Diana nadal byłaby ikoną mody. Była skrupulatna w swoich stylizacjach i używała ich symbolicznie. Bez wątpienia kontynuowałaby to do dziś. „Od początku używała ubrań do wykonywania gestów; podczas pierwszej wizyty w Walii miała na sobie walijskie kolory — zielono-czerwony jedwabny garnitur; na wyjazd do Japonii wybrała stylizację japońskiej projektantki Yuki Torimaru. Na wycieczkę do Paryża, Chanel”, opowiada Anna Harvey, była stylistka Diany.

Można więc śmiało powiedzieć, że Diana nie podporządkowałaby się obecnym trendom i zamiast tego byłaby ponownie pionierką. Postawiłaby trendy na głowie i uczyniła je swoją własną wiadomością. Jeśli Diana miała zrobić jedną rzecz, to użyłaby głosu, właśnie dzięki modzie.

 

 

Sonda

paznokcie na jesień

Jaki kształt paznokci lubisz?